Поиск

Держбюджет-2018 буде антисоціальним і не враховуватиме інтереси українців

«Батьківщина» до другого читання підготувала низку поправок до проекту Державного бюджету на 2018 рік, проте скорегувати основні показники головного кошторису є неможливим. Саме тому відповідний бюджет буде антисоціальним і не враховуватиме інтереси українських громадян.

Про це в кулуарах Верховної Ради повідомив народний депутат від фракції Вадим Івченко.

- Проект бюджету, поданий урядом, неможливо скорегувати правками, адже в ньому вже закладено дохідну та видаткову частини. А для того, щоб збільшувати видаткову частину та соціальні стандарти, потрібно корегувати безпосередньо дохідну частину. Якщо ми говоримо про збільшення заробітної плати, ми повинні врахувати питання, де і звідки брати на це кошти, – зазначив політик.

Вадим Івченко наголосив, що Кабмін не скористався можливістю, яку запропонувала «Батьківщина» і не захотів ухвалити законопроект щодо збільшення податку на дивіденди, що додатково дало б в бюджет приблизно 83 млрд грн.

- Те, що пропонувала наша фракція, плюс 83 млрд грн з підняття податку на дивіденди, як це відбувається в Європі (у Німеччині – 16%, а у нас – 9%), було відкинуто урядом. А цю суму можна було б розподілити на субсидії, децентралізацію, медичну та освітню субвенції, а також на фінансування закладів, які передали територіальним громадам. Як можна говорити про підвищення якості медичних послуг, коли медична субвенція в бюджеті зменшується на 4,5 млрд грн? До того ж уряд всюди розповідає про збільшення медикам заробітних плат. Тобто, можливо комусь вона і зросте, але за рахунок скорочення інших медичних працівників, – пояснив депутат від «Батьківщини».

На питання, яким чином коаліція та уряд збиратиме голоси на підтримку бюджету, Вадим Івченко відповів: «Голоси збиратимуться, як завжди, підкупом певних груп і фракцій за рахунок перерозподілу коштів та певних соціально-економічних програм на ті чи інші потреби. А також за рахунок тих груп, які лобіюють певні фінансово-промислові групи та отримують свої преференції».

Комментарии