Поиск

Більше третини українських банків постраждали від кібератак - НБУ

У Національному банку України 5 липня провели робочу нараду з аналізу подій та заходів протидії кібератаці, яка сталася в Україні минулого тижня.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

"Так в цілому від дій зловмисників постраждала третина українських банків. На сьогодні всі ці банки вже мінімізували наслідки дій зловмисників і майже повністю відновили свою роботу в звичайному режимі", - йдеться в повідомленні.

Заступник директора Департаменту безпеки Національного банку Антон Кудін розповів присутнім, що всі спроби кібератак на інформаційні системи Національного банку України нейтралізуються фахівцями команди реагування на кіберінциденти Національного банку.

Тому і в цей раз інформаційні ресурси Національного банку не постраждали, незважаючи на масовані кібератаки на них. Весь минулий тиждень в штатному режимі функціонували електронна інфраструктура Національного банку, в тому числі система електронних платежів, якою користуються банки, і внутрішня комп'ютерна мережа центрального банку.

За його словами, Національний банк здійснив масштабний аналіз ситуації, що виникла в результаті останньої кібератаки, і виявив певні закономірності.

В банківській системі України буде побудована інноваційна система інформаційної безпеки, основи якої викладені в проекті постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Положення про організацію заходів щодо забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України".

“Остання кібератака продемонструвала, що українському банківському сектору потрібно ретельно перевірити захист своїх інформаційних ресурсів і посилити безпеку електронної мережі", – підкреслив виконуючий обов'язки голови Національного банку України Яків Смолій.

Як повідомляв Соцпортал, вірус Petya.A атакував банкомати

Комментарии