В Україні знайшли скелет жінки з мітками на кістках

Вчені прийшли до висновку, що скелет декілька разів викопували з могили, щоб їх нанести.

Міжнародна команда дослідників з Польщі та України обстежила кургани, розташовані недалеко від річки Дністер. В одному з них вони виявили скелет жінки, похований 4,5 тисячі років тому. Вчені помітили на кістках передпліччя чорні мітки, які, як вони припускали, зробили тварини, але подальший аналіз показав, що їх завдали люди вже після поховання, - повідомляє Всвіті з посиланням на ScienceAlert.

Хімічний аналіз, проведений співробітниками Університету імені Адама Міцкевича в Познані (Польща), показав, що чорні малюнки з’явилися завдяки людині. За словами фахівців, чорна речовина, схожа на смолу, яку, ймовірно, приготували з деревини.

Дослідники вважають, що орнамент нанесли після смерті жінки. Більш того, вони припускають, що через якийсь час після поховання могилу розкопували, щоб повторити малюнок, але кістки після процедури склали назад в відповідно до анатомічної будови.

Археологи повідомили, що народи, що жили в Придністров’ї 4,5 тисячі років тому, вели кочовий спосіб життя. Вони долали на возах великі відстані, тому дослідники не знаходять останки будинків. З цієї ж причини люди того періоду ховали померлих у високих курганах. Раніше ні в одному з них вчені не знаходили скелетів з такими незвичайними мітками. Вони вважають, що чорні малюнки символізують важливість жінки для решти громади. На момент смерті їй було від 25 до 30 років.

Як повідомляв Соцпортал, в Антарктиді виявили ознаки майбутньої катастрофи.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Донбассе бойцы ВСУ уничтожили троих боевиков

За прошлые сутки боевики нанесли 7 обстрелов по позициям ВСУ, однако в ответ потеряли троих оккупантов, еще пятеро ранены....

Це може бути цікавим

Названы самые вредные для желудка антибиотики: их четыре

Ученые оценили действие и влияние на желудок четырех, по их мнению, наиболее популярных антибиотиков....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

В Киеве водитель насмерть сбил пешехода на переходе

В Киеве на улице Электриков водитель насмерть сбил мужчину, который переходил дорогу на пешеходном переходе....

Загрузка...