В Україні знайшли скелет жінки з мітками на кістках

Вчені прийшли до висновку, що скелет декілька разів викопували з могили, щоб їх нанести.

Міжнародна команда дослідників з Польщі та України обстежила кургани, розташовані недалеко від річки Дністер. В одному з них вони виявили скелет жінки, похований 4,5 тисячі років тому. Вчені помітили на кістках передпліччя чорні мітки, які, як вони припускали, зробили тварини, але подальший аналіз показав, що їх завдали люди вже після поховання, - повідомляє Всвіті з посиланням на ScienceAlert.

Хімічний аналіз, проведений співробітниками Університету імені Адама Міцкевича в Познані (Польща), показав, що чорні малюнки з’явилися завдяки людині. За словами фахівців, чорна речовина, схожа на смолу, яку, ймовірно, приготували з деревини.

Дослідники вважають, що орнамент нанесли після смерті жінки. Більш того, вони припускають, що через якийсь час після поховання могилу розкопували, щоб повторити малюнок, але кістки після процедури склали назад в відповідно до анатомічної будови.

Археологи повідомили, що народи, що жили в Придністров’ї 4,5 тисячі років тому, вели кочовий спосіб життя. Вони долали на возах великі відстані, тому дослідники не знаходять останки будинків. З цієї ж причини люди того періоду ховали померлих у високих курганах. Раніше ні в одному з них вчені не знаходили скелетів з такими незвичайними мітками. Вони вважають, що чорні малюнки символізують важливість жінки для решти громади. На момент смерті їй було від 25 до 30 років.

Як повідомляв Соцпортал, в Антарктиді виявили ознаки майбутньої катастрофи.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​В Киеве на парковке прогремел взрыв

Будка охраны парковки сгорела в Киеве в ночь на среду, 11 декабря....

Це може бути цікавим

Рак толстой кишки помолодел. Ученые винят фаст-фуд

Рак кишечника все чаще встречается у людей до 50 лет"Американское онкологическое общество" провело исследование относительно рака кишечника и возможных причин его....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Google рассказал о самых популярных запросах украинцев

Google Украина представила наиболее поисковые запросы украинцев за 2019 год....

Загрузка...