Поиск

З сучасними тенденціями риба в українських водоймах може стати рідкістю

За роки Незалежності більше 60% природних нерестовищ зникло.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Асоціації рибалок України.

На думку її фахівців сновними причинами цього є:

1)неконтрольована забудова берегової лінії (де раніше були затоки, острови, заплавні луки, природні нерестовища сьогодні залиті залізобетоном приватні берега;

2)понад два десятиліття не проводяться меліоративні роботи по розчищенню природних нерестовищ, а так само вже забули, коли проріджували від зайвої водної рослинності нерестовища. В результаті вони заростають, міліють, поступово перетворюючись у сушу.

Одна з основних бід сучасного нересту риби - це, поза всяким сумнівом, перепади рівня води у водосховищах. При скиданні води ікра стає без води, висихає і гине. При піднятті рівня води, під товщею води ікра не прогрівається, чорніє і гине. Енергетики «господарі» гідроелектростанцій на наші річки дивляться, як на технічний тазик наповнений водою для отримання енергії. Вони не замислюються, що річки - це живий організм ...

У річці стало мало риби ... - нарікають рибалки.

- А звідки їй узятися? Якщо вода у водосховищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва через скидання в них побутових і виробничих стоків ... та ще й традиційні місця для нересту зникають ... - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - Сьогодні як ніколи риба потребує нашої допомоги. Тому установку штучних нерестових гнізд важко переоцінити - вони гостро необхідні рибі і нашим водоймам. Через свою універсальну конструкцію вони не залежать від перепадів рівня води, а так само ікра відкладена на них добре прогрівається і висвітлюється, бо знаходиться постійно на одному рівні. У природних умовах з такими ідеальними умовами природних нерестовищ залишилося не більше 4%.

Розуміючи, що риба просто не зможе повноцінно віднереститися в сучасних реаліях, з кожним роком все більше встановлюють штучні нерестові гнізда промисловики, рибальська і природоохоронна громадськість при узгодженні цих робіт з іхтіологічними відділами Управлінь рибоохорони.

Однією установкою штучних нерестових гнізд справа не обмежується. За ними повинен догляд. Періодично гнізда виймають з води, ікру промивають від сміття.

- У 2018 році на Каскаді Дніпровських водосховищ і Дельті Дніпра було встановлено 8 000 штучних нерестових гнізд: Київське - 1,6 тис. штук; Канівське - 0,5 тис. штук; Кременчуцьке - 2,2 тис. штук; Дніпродзержинське - 0,4 тис. штук; Дніпровське - 0,8 тис. штук; Каховське - 1,5 тис. штук; Дельта Дніпра - 1 тис. штук. На річках у Волинській, Закарпатській, Одеській, Миколаївській, Чернігівській області встановили 2,8 тис. штук, - розповіли в Асоціації.

Разом з тим, як повідомляв Соцпортал, існують докази того, що браконьєри під Києвом не зважають на нерест і рибнагляд.

Комментарии