Поиск

Всевидяче око. За депутатами пропонують встановити відеонагляд

Відеонагляд за нардепами організують для того аби згодом їх штрафувати за кнопкодавство

У Раді хочуть встановити систему відеонагляду. Головна мета - фіксація випадків кнопкодавства. Відповідна новація міститься у законопроекті №2148, яку 17 вересня до парламенту зробив перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук, інформує Ukr.Media.

Втім, першим ділом нардеп пропонує криміналізувати прецеденти голосування одного депутата за іншого. Для цього, вважає він, слід доповнити Кримінальний кодекс новою статтею. Згідно з якою, якщо правоохоронці доведуть провину нардепа, йому загрожує штраф у розмірі від 34 тис. грн. до 85 тис. грн. Що порівняно з місячним доходом депутата.

Розслідувати факти подвійного голосування, згідно з текстом проєкту, буде Держбюро розслідувань.

Заковика лише в тому, що довести факт кнопкодавства не так вже просто. Саме з цією метою Стефанчук хоче зобов'язати Апарат Верховної ради вести повну відеофіксацію всіх засідань парламенту. Причому таким чином, щоб забезпечити можливість довести або спростувати порушення народним депутатом вимог щодо особистого голосування.

Цілком очевидно, що реалізувати цей механізм на практиці можна лише за рахунок побудови повноцінної системи відеоспостереження. Адже далеко не всі парламентські крісла потрапляють на звичайну трансляцію.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии