Поиск

Вчені дослідили, які професії можуть викликати онкологічні захворювання

Американські вчені склали перелік найбільш небезпечних видів роботи.

За словами фахівців, майстри манікюру впродовж дня працюють у вкрай токсичній атмосфері – в повітря потрапляють хімічні речовини з лаків, барвників, розчинників та інших продуктів, що вдихають майстри манікюру. Тому експерти радять їм працювати в масках і слідкувати за справністю вентиляції, передає "Свідок".

Перукарі також ризикують зіпсувати здоров’я через негативний вплив випаровувань від різноманітних барвників, засобів для укладки волосся та іншої продукції, яку використовують для створення зачісок. Вчені відзначають, що деякі види фарб для волосся викликають підвищений ризик розвитку раку грудей і сечового міхура.

Професії, які вимагають постійного сидіння за комп’ютером – ще один фактор, який підвищує ризик розвитку раку. Така робота прирікає людини на гіподинамію, тому у таких людей підвищуються ризики онкологічних захворювань на 20-30%. Фахівці настійно рекомендують підніматися зі стільця кожні півгодини-годину і розминатися.

Ще одна небезпечна професійна галузь – авіація. Стюардеси, бортпровідники і пілоти літаків отримують більшу дозу сонячної радіації, ніж представники «земних» спеціальностей. Згідно з наявними на сьогодні даними, «літаючі» професії пов’язують з високою ймовірністю появи раку грудей, матки, органів шлунково-кишкового тракту.

До топ-десятки найнебезпечніших увійшла також і робота в нічну зміну. Необхідність працювати ночами вносить серйозні зміни в біологічні ритми людини, практично повністю руйнуючи їхню природну і передбачену природою структуру. Все це загрожує розвитком багатьох захворювань, і онкологічні – одні з них.

Як повідомляв Соцпортал, на Дніпропетровщині збирають кошти на лікування 4-річної дівчинки.

Комментарии