Поиск

В Україні запроваджується дактилоскопічна база засуджених

Мінюст створює першу, загальнодоступну для правоохоронців, дактилоскопічну базу засуджених та затриманих осіб.

В Україні триває введення електронних реєстрів. Наступний з них дозволить створити першу загальну дактилоскопічну базу. Скористатися нею зможуть працівники правоохоронних органів та громадяни України, щодо інформації відносно себе. Про це у своєму матеріалі на сайті юридичного об’єднання ID Legal Group пише партнер об’єднання, адвокат Олег Добровольський.

02 липня 2018 року Міністерством юстиції України затверджено Наказ «Про затвердження Порядку формування та ведення Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту» (надалі - Порядок).

Порядок передбачає створення до 01 квітня 2019 року підсистеми електронного обліку засуджених та осіб, взятих під варту. А до 01 січня 2020 та 01 січня 2021 року підсистем електронних сервісів управління справами суб’єктів пробації та медичного забезпечення засуджених та осіб, взятих під варту.

Електронний реєстр буде містити детальну інформацію про ідентифікацію і документи затриманої або засудженої особи, цифрове зображення обличчя, дактилоскопічну картку, особливі прикмети, дані про обвинувачення, судимості, відбування покарання, звільнення, медичні дані, дані про заходи пробації тощо.

Користувачами даного реєстру будуть виключно посадові особи правоохоронних органів та системи державної виконавчої служби. Крім того, будь-яка фізична особа за заявою зможе отримати інформацію з реєстру щодо себе. Особа, яка звертається з заявою, обов’язково ідентифікується. Інформація з реєстру може бути отримана у електронній або письмовій формі протягом 7 робочих днів.

Зазначений електронний реєстр значно зекономить час та сили правоохоронців. Крім того, він, напевно, може стати першою, загальнодоступною для всіх правоохоронців в Україні, дактилоскопічною базою і надасть можливість за відбитками пальців рук ідентифікувати осіб, які вже затримувались або були засуджені. Це сприятиме більш оперативному розкриттю злочинів і затриманню винних осіб.

Однак, не зрозуміло чому при сучасних можливостях програмного забезпечення, повній комп’ютеризації пошуку інформації в реєстрі та при реальній необхідності створення можливості для громадян в отриманні такої інформації як найшвидше (хоча б за 2-3 дні), фізичним особам, які бажають отримати інформацію відносно себе, визначений строк для отримання витягу аж в сім робочих днів.

Нагадаємо, двоє іноземців у Києві грабували жінок.

Комментарии