Поиск

У Південній Америці виявили новий вид павуків

Раніше невідомий вид тарантула знайшли в лісах Гайани в Південній Америці. Тварина виділяється незвичайним синім забарвленням.

Павука, якого віднесли до сімейства Theraphosidae, виявив Ендрю Снайдер, зоолог з університету штату Міссісіпі.

-В ту ніч світло мого ліхтарика відбилося від чогось синього і блискучого всередині гниючого пня. Спочатку я подумав, що це просто відблиск очей павука, але щось було не так і це змусило мене повернутися. Я відразу зрозумів, що павук відрізняється від будь-якого виду, який зустрічався мені раніше, - розповідає вчений.

Розглянувши пень ближче, Снайдер знайшов ще кілька отворів, в кожному з яких жив тарантул. Це дозволяє припустити, що павуки щойно відкритого виду живуть свого роду "сім'ями".

Що цікаво, в 2015 році вчені виявили, що існує кілька тарантулів із синім забарвленням, і всі вони розвивалися, використовуючи різні механізми. Зокрема, інший синій павук, кобальтовий птахоїд, живе в Південно-Східній Азії, у синьо-зеленого птахоїда з Венесуели сині лапи. Чому еволюція привела павуків до такого розфарбування, точно невідомо.

Це не єдиний новий вид, відкритий в цьому регіоні, відзначають дослідники. Крім нього вчені виявили раніше невідомі види крабів, креветок, жаб, бабок, жуків, рослин - загалом понад 30 видів.

-Пагорб, де проходили дослідження, являє собою дуже важливу перехідну зону для видів, характерних для низин і гірської місцевості. Тут зустрічаються унікальні види багатьох таксономічних груп, - додав Ендрю Снайдер.

Як повідомляв Соцпортал, ведуча провела ефір із величезним павуком на плечі.

Комментарии