Поиск

У Києві вперше презентували індекс культурного та креативного потенціалу міст України

Сьогодні у Києві вперше презентували індекс культурного та креативного капіталу міст України, а також фреймворки його оцінювання. Про проект на столичному XIV Українському муніципальному форумі розповідала співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City — Ярослава Бойко.

Індекс культурного та креативного потенціалу міст України — апробаційний дослідницький проект, розроблений аналітичним центром CEDOS на замовлення ініціативи Kyiv Smart City. Завдяки Індексу міська влада може уважніше підійти до формування стратегії розвитку міста відповідно до своїх потреб та наявних ресурсів. Індекс дозволяє оцінити можливості міста й обґрунтовано підійти до формалізації потреб у сфері розвитку культури та креативності.

Міста, що аналізувалися: Київ, Львів, Дніпро, Одеса та Харків. Мета проекту — оцінити потенціал міст та зрозуміти, у якому напрямку варто розвивати культурні та креативні галузі вже сьогодні. Індекс формувався на основі дослідження трьох компонентів сучасного міського середовища: культурне життя, креативна економіка та сприятливі умови.

Щоб проаналізувати потенціал міста, аналітики збирали дані офіційної статистики, професійних асоціацій, проводили соціологічні опитування, збирали експертні оцінки та загалом аналізували big data. Перш ніж рекомендувати застосування наявних фреймоврків, вони дослідили та проаналізували міський ландшафт. Визначили потреби міста та його жителів і завдяки цьому запропонували оптимальні шляхи розвитку розумної міської інфраструктури.

Команда Kyiv Smart City почала розробляти власні фреймворки та системи оцінювання розумного міста і розробила єдину методологію оцінки розбудови smart city на теренах України. Ця методологія охопить всі аспекти містобудування — від планування систем до їх будівництва. Запропонований фреймворк в перспективі дозволить оцінити проблематику не тільки міста, а й району, або ж кварталу. Також він надасть змогу запропонувати низку сервісів та дій, які в короткотерміновій перспективі зроблять життя мешканців кращим, безпечнішим та комфортнішим.

За результатами дослідження, Київ та Львів лідирують серед міст, які мають високий культурний та креативний потенціал.

Комментарии