Поиск

У Казахстані продовжуються репресії проти профспілок

З початку січня 2017 року влада Казахстану проводить широкомасштабні репресії проти лідерів і активістів незалежних профспілок в Мангістауській області (Західний Казахстан).

Про це повідомляють профспілки IUF.

Як зазначається, 20 січня місцева влада та керівництво нафтосервісної компанії «Oil Construction Company» (OCC) придушили мирну акцію протесту робітників. Компанія є частиною найбільшої державної нафтогазової компанії в Казахстані «КазМунайГаз».

“Голова профспілки працівників компанії Амін Єлеусінов і інспектор з праці профспілки Нурбек Кушакбаєв були заарештовані, їм пред’явлено звинувачення за заклики до страйку відповідно до нововведень в кримінального кодексу Республіки Казахстан. 7 квітня Нурбек Кушакбаєв був засуджений до двох з половиною років позбавлення волі у виправній колонії. Суддя також повністю задовольнила вимоги ОСС про стягнення з нього нібито понесених збитків в розмірі 25 мільйонів тенге (80 000 доларів США)”, – повідомляють профспілковці.

Зазначається, що зараз керівництво OCC проводить масові звільнення співробітників, які брали участь в акціях протесту.

“Це обурливе переслідування профспілок в Казахстані має бути зупинене! Спільно з Міжнародною конфедерацією профспілок (МКП) і глобальною профспілкою IndustriALL запущено кампанію за звільнення ув’язнених профспілкових лідерів і зняття з них всіх звинувачень і штрафів. Влада Казахстану і OCC повинні припинити репресії проти робітників і сісти за стіл переговорів з незалежними профспілками”, – йдеться у заяві IUF.

Підтримати цю кампанію можна ТУТ.

Слід зазначити, що подібне ставлення до незалежних профспілок не є виключення, а найбільш очевидними репресії стали під час подій у Жанаозені.

Комментарии