Поиск

Супрун розповіла про користь шовковиці, вишні та черешні

Ягоди, які ростуть мало не в кожному дворі, є надзвичайно корисними для здоров'я.

шелковица польза

Про це на своїй сторінці в Facebook очільниця міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун:

Шовковиця багата на розчинну і нерозчинну клітковину і менш калорійна, ніж яблучний сік чи молоко. Якщо ви їсте щось солодке — подбайте про споживання клітковини. Так рівень цукру не зростатиме стрімко, а кишкові бактерії будуть щасливі і віддячать синтезом вітаміну В1. Просте правило — все яскраве нам корисне. Чорна і червона шовковиця багаті на поліфеноли. Вони потрібні для здоров’я судин та захисту наших власних молекул від пошкодження вільними радикалами. За складом шовковиця нагадує червоне вино, і каву, - пише Супрун.

За її совами, шовковиця нормалізує ліпідний профіль крові та зменшує ймовірність атеросклерозу. Щоб відчути результат, слід принаймні 6 тижнів їсти по 45 грамів шовковиці. Інші переваги шовковиці:

  • Шовковиця може покращувати рівень цукру натщесерце. Показано це, щоправда, на щурах.
  • У здорових людей шовковиця покращує чутливість до інсуліну. Шовковиця захищає нейрони від ішемічного стресу і має певну протипухлинну дію.
  • Водночас, наголошуємо, що це жодним чином не робить шовковицю ліками, тим більше від раку.
  • У шовковиці багато заліза та калію і вітамінів С, К та Е.
  • Ягоди шовковиці можна сушити, як родзинки, або заморожувати.

У свою чергу вишні та черешні розглядають як нутріцевтики — продукти, що мають певні лікарські властивості і призначені для регулярного вжитку. Так і запам’ятайте — черешня це ліки.

Вишня і черешня запобігають деформації кісткової тканини в дітей з ожирінням, і ці кісточкові радять їсти всім дітям. Антоціани вишень — пігменти, що роблять її червоною — пригнічують ферменти циклоокисгенази. Так само, як ацетилсаліцилова кислота. Тобто вишні мають протизапальну дію і можуть зменшувати больовий синдром. Ці ж сполуки активують знайому вам автофагію в разі жирового переродження печінки, не пов’язаного з алкоголізмом, - пише Супрун.

За її словами, огляд у науковому журналі Nurtients повідомляє, що вишні покращують стан людей із остеоартритом, зменшують оксидативний стрес і запалення, знижують тиск і сприяють відновленню м’язів.

Вишні та черешні варто їсти проти ночі. Завдяки високому вмісту мелатоніну вони покращують сон. Якщо вишні, черешні чи шовковиця ростуть у вас на подвір’ї, просто помийте руки з милом, перш ніж вийти на полювання за мелатоніном та антоціанами. Якщо ви купуєте фрукти, неодмінно мийте їх. Після фруктів варто прополоскати рота водою, щоб змити кислоту. Пам’ятайте, що варення чи наливки — не найкращий спосіб переробки ягід та фруктів. Краще сушити чи заморожувати все те, що ви не змогли з’їсти влітку, - пише вона.

Більше про здоров'я та медичну реформу в Українів розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии