Поиск

Столичне метро може зупинити роботу через борги

Суд арештував рахунки Київського метрополітену. За повідомленням Київради, грошей у підземки залишилося на місяць. Зі столичним метрополітеном судиться компанія, яку пов'язують з "Внешэкономбанком" Росії, та відомим поплічником Януковича Юрою Єнакіївським.

У березні 2009 року з депо столичної підземки в перший рейс вирушив новий потяг. Загалом тоді придбали 100 вагонів. Угоду на мільярд гривень на умовах фінансового лізингу уклали з компанією "Укррослізинг". Сьогодні ці вагони стали підставою судового спору. Їх арештували, а рахунки метрополітену заблокували.

За словами речниці столичного метро Наталії Макогон, за останні 2 роки відбулось понад 50 судових засідань у цій справі.

Комісія дійшла до висновку, що, по суті, київський метрополітен і бюджет міста Києва вже сплатив вартість цих вагонів. Понад 800 мільйонів гривень уже сплачено "Укррослізингу". Тобто дискусії йдуть виключно про надприбутки цієї компанії, які вони хочуть отримати штучним юридичним шляхом,– заявив екс-голова тимчасової комісії при Київраді Андрій Осадчук.

Комісія, яка займалася розслідуванням цієї справи, з'ясувала, що "Укррослізинг" пов'язаний із "Внешкомабнком" Росії.

Депутати Київради вже звернулися до парламенту, Кабінету Міністрів і РНБО з проханням застосувати санкції до компанії “Укррослізинг” та відкрити кримінальну справу.

Ми чітко розуміємо, що боргові зобов’язання в міста є, але не в тому обсязі, в якому їх визначив суд. І перш ніж сплачувати 2 мільярди з кишень киян, ми маємо чітко розібратися в законності або незаконності відповідної додаткової угоди,– повідомив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.

За повідомленням Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, у київського метрополітену грошей залишилося на місяць. Відтак столична підземка може зупинитися, а працівники метрополітену залишитись без зарплат.

Як повідомляв Соцпортал, киянам показали, як виглядатиме метро на Виноградар.

Комментарии