Поиск

Собчак розкритикувала ставлення росіян до Сталіна

Російська телеведуча Ксенія Собчак, яка заявила про намір балотуватися на пост президента РФ, розкритикувала тенденцію в Росії популяризації образу глави СРСР Йосипа Сталіна.

Про це вона написала на своїй сторінці в Instagram.

-Зараз раптом стало прийнято говорити про неоднозначність Сталіна і його часу. Мовляв, так, були "перекоси", але без цих "перегинів" ми не виграли б війну, не побудували б Дніпрогес, не зробили б ядерну зброю. Без цих "перегинів" б людина не полетів у космос. І взагалі Сталін прийняв Росію в постолах, а залишив з атомною бомбою, - зазначила Собчак.
-Це навіть не дурість. Це мерзенність. Через Сталіна народи Радянського Союзу пережили таке випробування, якого не переживав більше в 20 столітті ніхто. Ось буквально ніхто, - додала вона.

Собчак звернула увагу на число людей, які були репресовані за Сталіна.

-2 249 728 осіб тільки за офіційними даними, даними, з якими погоджується навіть липовий історик Мединський, були знищені в сталінських таборах. Більше двох мільйонів людей – чоловіка, жінки, діти. Це тільки за статтею " зрада Батьківщині та іншими політичними статтями. Тут немає мільйонів, загиблих у громадянській війні, що немає померлих від голоду колективізації. Немає мільйонів, канули в початку війни, з-за того, що повністю було знищено командування червоною армією. Жодна людина не скоював зі своїм народом такого злочину, який вчинив Сталін. І тут немає нічого неоднозначного, - пише співачка.

Вона зазначила, що систему, яку створив Сталін, не вдалося зломити фактично нікому після нього.

-Сталін однозначно кривавий кат і злочинець. Він однозначно ворог російської, української, білоруської, литовської, грузинської будь-якого народу, що населяв ту країну. Він зробив все, щоб відкинути країну на століття назад. Сталін збудував систему, яку не вдалося тут зламати ні Горбачову, ні Єльцину. Систему, де вся влада належить не народу, ні навіть якимось елітам, а просто спецслужбам. Цю систему нам ще належить зламати. Сталін знищував не просто людей. Він знищував найкращих, найрозумніших, сміливих людей. Це по суті повномасштабний геноцид російського народу. Сталін знищив російський світ, який нам так і не вдалося відновити. Нічого неоднозначного у Сталіна немає, - вважає Собчак.
-Ми всі - діти жертв і діти катів, і діти тих, кому дивом вдалося уникнути обох цих доль повинні прийняти цю даність. Ми зобов'язані засудити Сталіна, засудити той час. Подивіться, згадайте, як тільки ми намагалися засуджувати його, країна рухалася вперед. Як тільки починалися розмови про неоднозначність, всі скочувалося в застій і контрреформи, - підсумувала ведуча.

Як повідомляв Соцпортал, Собчак зробила гучну заяву про анексію Криму.