Поиск

Саудівська Аравія побудує місто майбутнього за $ 500 млрд

Місто з роботами, відновлювальною енергетикою і власними законами покликане модернізувати країну і її економіку

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммад ібн Салман представив план будівництва футуристичного міста, поява якого має допомогти королівству стати країною XXI століття. Принц також пообіцяв, що держава буде сповідувати більш толерантну форму ісламу і стане відкритою для релігій і традицій усього світу. Таким чином Саудівська Аравія хоче диверсифікувати економіку і залучити інвесторів. Про це пише The Wall Street Journal

Місто, що отримало назву Неом, буде розташоване на узбережжі Червоного моря на північному заході країни, недалеко від кордону з Йорданією і Єгиптом. Передбачається, що його площа буде перевищувати 25 000 кв. км, а вартість проекту складе $ 500 млрд. Його фінансуватимуть суверенний фонд Саудівської Аравії Public Investment Fund (PIF) і приватні інвестори.

Неом буде сильно відрізнятися не тільки від нинішньої Саудівської Аравії, а й будь-яких інших міст. Передбачається, що роботів в ньому буде більше, ніж людей, і вони будуть використовуватися в різних галузях - від охорони здоров'я до забезпечення безпеки. Автомобілі, ймовірно, будуть їздити на автопілоті, а забезпечувати місто електрикою повинні тільки сонячні і вітрові станції. Принц Мухаммад визнав, що здійснити проект буде непросто:

«Мріяти легко, але втілити мрії в реальність складно».

У Неомі також будуть діяти власні закони, більш доброзичливі до бізнесу і іноземців. Так, у відеоролику на презентації проекту були показані жінки, що займаються йогою, і балерина (хоча в Саудівській Аравії жінки зобов'язані носити в громадських місцях одяг, що приховує їх з голови до ніг). У вересні країна вже продемонструвала свою готовність до змін, скасувавши заборону на водіння автомобілів жінками.

«Ми хочемо жити нормальним життям, яка відображає нашу віротерпимість, наші добрі звичаї і традиції, щоб співіснувати зі світом і внести вклад і в його розвиток, і в розвиток нашої країни», - заявив принц.

Місто є частиною амбітного плану реформ «Бачення 2030». Королівство сподівається залучити до $ 100 млрд,інвестицій продавши 5% акцій проекту. Для цього вони вже зробили деякі кроки, наприклад, пом'якшили для іноземців обмеження на фондовому ринку. У вересні в країні вперше з'явилися комерційні суди. До цього бізнесмени довго скаржилися на невизначеність в юридичних питаннях, так як ісламське право дозволяло суддям вільно інтерпретувати закони. За даними Конференції ООН з торгівлі і розвитку (ЮКТАД), в 2016 р прямі іноземні інвестиції в Саудівську Аравію скоротилися на 8,5% до $ 7,45 млрд, мінімального рівня за останні роки. Як заявив на презентації проекту гендиректор SoftBank Масайосі Сон, його компанія буде інвестувати в Saudi Electricity, яка повинна забезпечити Неом сонячною енергією.

Поселення площею тридцять тисяч квадратних кілометрів отримає "незалежний від держави статус" У місті планується створити сильний кластер IT-технологій і біотехнологій із залученням високопрофесійних фахівців. Вітатися будуть також інвестори. Місто повинно стати тяжінням для туристів з усього світу.

За оцінками фахівців, для принца гроші на будівництво грають другорядну роль. Головне, щоб місто випереджало сучасні реалії. Так, для жителів буде світити штучний місяць, який симулюватимуть дрони, а опалення будинків передбачається за допомогою поновлюваних джерел енергії. У домашньому господарстві громадяни будуть користуватися послугами роботів, а для поїздок - літаючими таксі.

З метою безпеки повсюдно будуть використовуватися безпілотники, камери спостереження та системи розпізнавання осіб. Примітно, що прибулим в місто фахівцям можуть дозволити вживання алкоголю, що є незвичним для Саудівської Аравії.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии