Російська Дума заборонила VPN-сервіси

  1. Главная
  2. Архив
  3. X-Files
  4. Російська Дума заборонила VPN-сервіси
15:52, 23.07.17

В Росії були прийняті законопроекти про регулювання роботи месенджерів, використання VPN-сервісів і контроль за продажами SIM-карт.

Якщо закони підпише глава РФ, документи набудуть чинності вже в листопаді 2017 року пише 4PDA.

Депутати прийняли рішення про заборону використання засобів для обходу блокування заборонених сайтів. Відстеженням порушень цього закону будуть займатися співробітники Федеральної служби безпеки і Міністерства внутрішніх справ РФ. Вони отримали дозвіл на вимогу від Роскомнадзора допомоги у визначенні провайдера, через якого використовуються анонімайзери, VPN-сервіси та аналогічне ПО.

Ресурсам, що поширюють інформацію про VPN-сервіси, загрожує штраф до 700 000 рублів.

Також був прийнятий законопроект про посилення контролю за продажем SIM-карт. У ньому говориться, що оператори мобільного зв'язку при продажу SIM-карт отримають можливість перевіряти дані про абонента через системи російських держпослуг. Якщо персональні дані абонента не збігаються з тими, що він вказав при підписанні договору, то оператор може відмовити в наданні своїх послуг такому користувачеві.

Ще один документ стосується месенджерів. Новий закон вимагає у зарубіжних месенджерів здійснювати ідентифікацію російських користувачів: вони повинні будуть укладати договір з місцевими операторами зв'язку для ідентифікації абонентів. Також в документі передбачається можливість заборони використання месенджерів для певних осіб.

Як повідомляв Соцпортал, в Росії заборонили понад 100 порносайтів через угоду 1910 року.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости