Поиск

Росія шпигує за українськими військовими через мобільні додатки

Українських військових застерігають від використання російського мобільного додатку, який збирає персональну інформацію та відстежує пересування користувачів, передає Військове телебачення України.

- Вони можуть знати про тебе все: де ти знаходишся, яким було твоє останнє фото та навіть номер телефону твоєї останньої вчительки. Ні, за тобою не стежать таємні агенти. Ти розповів все ворогу сам, встановивши шпигунський мобільний додаток, – застерігають військові журналісти.

Таких шпигунських програм, які можуть мати доступ до майже усіх даних на мобільних пристроях, є кілька, але всі вони мають єдине спільне – російське походження. Найбільш популярним, вважають експерти, є “ДМБ Таймер”.

- На перший погляд, це безкоштовна програма, яка рахує кількість днів до закінчення служби. Насправді ж, це – знахідка для ворога, – констатують військові журналісти.

Цей додаток отримує інформацію про активність користувача, який використовує на своєму мобільному пристрої службу геолокації, камеру, мікрофон, внутрішню пам’ять. Також програма може блокувати сплячий режим телефону.

Користувачами російського шпигунського додатка є багато українських військовослужбовців, зокрема й учасників бойових дій.

- Мобільні додатки стали повноцінною зброєю під час гібридної агресії РФ. І, на жаль, ця зброя ефективна і не потребує залучення великих коштів, – наголосили журналісти.

Нагадаємо, українські депутати продовжують займатися бізнесом на окупованих територіях.

Комментарии