Поиск

Представники України та Росії створять робочу групу щодо звільнення полонених

Уповноважені з прав людини Людмила Денісова з України та Москалькова з РФ створять групу для обміну полонених. Будуть міняти українських військових на колаборантів з окупантами.

Денісова, Москалькова

Уповноважені з прав людини в Україні і Росії Людмила Денісова та Тетяна Москалькова домовились створити робочу групу, яка займатиметься питанням обміну українських політв’язнів на громадян РФ, які перебувають в українських тюрмах, повідомило Громадське

Про це за підсумками зустрічі з Москальковою у Москві повідомила Людмила Денісова.

«Я зазначила, що Президент України Володимир Зеленський має добру волю звільнити всіх. Тому, ми домовились про формат нашої роботи щодо зазначених питань, зокрема, про створення робочої групи, а також про підписання меморандуму про співпрацю для подальших дій», — написала вона у Facebook.

Нагадаємо, 14 січня Денісова мала зустріч омбудсменом РФ, але остання скасувала зустріч по SMS.

У листопаді 2018 року українська сторона вчергове звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Кремль це зірвав.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Комментарии