Поиск

Порошенко підписав закони, які мають допомогти військовим та їх сім'ям

Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей" та Закон "Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї".

Про це повідомляє прес-служба голови держави.

"Це - результат величезної роботи за участі Міністерства оборони, Генерального штабу, волонтерів, депутатів Верховної Ради, завдяки якій розроблена програма підвищення рівня захисту військовослужбовців", - зазначив президент у ході підписання документів.

При цьому Порошенко нагадав, що у 2014 році мобілізований снайпер отримував 600 гривень на місяць, сьогодні ж снайпер у зоні АТО отримує близько 600 гривень в день. "Крім того, я доручив підвищити рівень доплати для військових, що перебувають на першій ліній в зоні АТО. Він має складати 7,5 тис. гривень до рівня забезпечення. І загальне грошове забезпечення вже може складати не менше 15 тис. гривень. Крім патріотизму це дуже потужна мотивація і адекватна відповідь держави, що турбується про своїх військовослужбовців", - нагалосив він.

Також президент додав, що спільними зусиллями з волонтерами вдалося суттєво покращити рівень речового, харчового, медичного, логістичного забезпечення та озброєння.

Поряд з цим Порошенко наголосив на важливості грошової компенсації родинам військових, які загинули на передовій, та пораненим захисникам.

"Ми навіть в цих важких умовах прийняли рішення про те, що підвищуємо на 50% (грошову компенсацію – ред.) і родина отримає понад 1,2 млн гривень від держави – якщо це (загибель військового – ред.) відбулося безпосередньо в бою. Також на 50%, з 400 тис. до близько 640 тис. гривень (підвищилась – ред.) компенсація у випадку інвалідності І групи", - сказав він.

Голова держави також підкреслив важливість забезпечення ветеранів АТО якісним лікуванням та надати можливість пройти реабілітацію, в тому числі психологічну. Він наголосив на принциповості позиції щодо покращення рівня захисту та надання додаткових пільг, незалежно від рівня матеріального забезпечення родини – безкоштовне отримання ліків, медичних послуг, 50%-ти знижка на сплату житла, користування комунальними послугами тощо.

Як повідомляв Соцпортал, Порошенко підписав закон, що надає можливість присвоїти звання Герой. України іноземцям

Комментарии