Обсяг будівництва житла в Україні впав до мінімуму за останні шість років

  1. Главная
  2. Архив
  3. Социалка
  4. Обсяг будівництва житла в Україні впав до мінімуму за останні шість років
10:22, 24.02.17
DW

Обсяг будівництва житла в Україні впав до мінімуму за останні шість років. Тому забудовники намагаються пожвавити попит створенням нового житлового формату - "смарт-квартир".

Головною причиною скорочення темпів будівництва житла є зниження доходів населення і скорочення попиту на нерухомість.

- У порівнянні з 2008 роком, коли був пік цін, вартість житла в доларах впала у півтора раза. Ті метри, які раніше коштували 1,5 тисячі доларів, зараз продаються по 1 тисячі доларів. Однак статки людей впали ще більше - у три рази, тому попит на житло також зменшується, - генеральний директор будівельної компанії ТММ Микола Толмачов.

За даними Держстату, середня зарплатня українців зараз складає 6,5 тисяч гривень. Вартість одного квадратного метра житла в столиці в середньому складає 22 тисячі гривень, а в регіонах - 10-20 тисяч гривень.

- Учасники ринку не розраховують на активізацію попиту у найближчому майбутньому. "Вважається, що нормальний попит на житло може бути, коли рядовий робітник має місячну зарплатню на рівні вартості одного квадратного метра житла. Але якщо середня зарплата складає в п'ять разів меншу суму, то людина не зможе назбирати грошей на квартиру, - каже Толмачов.

Через таку ситуацію забудовники почали створювати нові формати житла, які є більш доступними для українців.

- На ринку з'являються "смарт-квартири". Це дуже невеликі квартири, які тим не менш спроектовані так, щоб в них було комфортно жити. Вони починають користуватися все більшим попитом, оскільки людина за порівняно невелику суму може отримати власне житло, - розповів виконавчий директор Конфедерації будівельників України Віталій Грусевич.

Метраж таких квартир складає 20-25 квадратів, а ціна - від 10 тисяч доларів. Таке житло відрізняється меншими витратами на оплату комунальних послуг через менший метраж.

Як повідомляв Соцпортал, штрафи для бізнесу: за порушення підприємці заплатять, як в ЄС.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости