Поиск

​Обіцянки роботодавців: чи виконуються після прийому на роботу

Після подекуди доволі стресового періоду пошуку роботи отримання бажаної посади дає змогу трохи розслабитися. Однак на цьому не закінчуються питання, які можуть виникнути при побудові взаємовідносин між роботодавцем і співробітником. Керівник перевірятиме на практиці професіоналізм нового працівника. Тоді як працівник дізнаватиметься, чи виконує роботодавець свої обіцянки. У своєму новому опитуванні спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна аналізували як виконуються обіцянки.

За результатами дослідження HeadHunter Україна, найпоширенішими умовами праці, які зобов’язуються надати роботодавці, є своєчасна оплата (81%) та офіційне працевлаштування (75%). Інші умови є більшою мірою мотиваційними і пропонуються менш ніж у третині компаній. Так, відвідування навчальних заходів як обіцяну роботодавцем умову зазначили 30% пошукачів. Відсутність перепрацювань або ж оплачувані понаднормові обіцялися близько третині (30%) респондентів. 23% пошукачів заявили, що їм обіцяли оплачуваний мобільний зв'язок. А 21% розраховували мати гнучкий графік роботи. 19% пошукачів зауважили, що їм було обіцяно медичну страховку. Не дуже поширеними обіцянками роботодавців є можливість працювати віддалено (15%), оплата проїзду (14%), вивчення іноземної мови (10%) та абонемент у спортзал/спортивні секції (5%).

За словами пошукачів, не в усіх компаніях виконують обіцянки у повній мірі. Разом із тим 36% роботодавців повністю виконали обіцяні умови, а от 48% – частково. І тільки 16% опитаних зауважили, що роботодавці не виконали окреслене під час прийняття на роботу коло зобов’язань

Серед обіцяних умов працівники найчастіше отримують своєчасну оплату праці, офіційне працевлаштування та оплачуваний мобільний зв'язок – по 73%, 75%, 90% відповідно. Тоді як значно рідше працівникам вдається отримати виконання таких обіцянок, як відсутність перепрацювань або ж оплачувані понаднормові (39%), відвідування навчальних заходів (54%), оплата проїзду (58%) та абонемент у спортзал (58%).

Якщо ж говорити про те, що з обіцяного є найважливішим для співробітників, то 95% респондентів назвали оплату праці. Про офіційне працевлаштування зазначили 75% опитаних. Більшість отримують виконання цих умов від роботодавця.

Разом із тим для 58% працівників важливою є відсутність перепрацювань або ж оплачувані понаднормові. За даними опитування, лише 39% подібних обіцянок були виконані. Протилежна ситуація з оплачуваним мобільним зв’язком – його забезпечують у 90% ситуацій, коли його обіцяли, однак ця умова є важливою лише для 29% співробітників.

Тож фактично більш лояльних співробітників оплачуваний мобільний зв'язок навряд чи забезпечить. А от те, що роботодавці обіцяють відсутність перепрацювань або ж оплату понаднормових і не виконують, може негативно вплинути на ставлення працівників до працедавців.

Співробітники, чиї роботодавці не виконують обіцянок, по-різному реагують на подібні ситуації. 39% респондентів порушують питання про виконання, однак замислюються про зміну роботи. Лише третина намагається діяти відкрито і наполегливо, нагадуючи про обговорені умови і вимагаючи їхнього виконання. Тільки 8% учасників опитування ніяк не реагують і продовжують працювати з тим, що є. Разом із тим, за словами 16% респондентів, обіцянки були виконані роботодавцями без нагадування чи вимог із боку співробітників.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у жовтні 2017 року. В опитуванні взяло участь 829 респондентів з різних регіонів України.

Комментарии