Поиск

Найбільший штраф в історії: Google звинуватили у зловживанні панівним становищем

Єврокомісія вирішила, що Google зловживав монопольним становищем, просуваючи власний сервіс порівняння цін Google Shopping.

Європейська Комісія (ЄК) оголосила у вівторок, 27 червня, про накладення рекордного штрафу в розмірі 2,42 мільярда євро на американського інтернет-гіганта Google, що входить у холдинг Alphabet Inc, пише DW.

Все тому, що інтернет-компанія зловживала своїм панівним становищем на ринку пошуковиків.За словами єврокомісарки з питань конкуренції Маргрете Вестагер, Google угорі результатів пошуку розміщував дані свого сервісу порівняння цін Google Shopping, а схожі сервіси конкурентів відображав нижче.

Єврокомісія вимагає, щоб Google упродовж 90 днів поклав край такій практиці. В іншому ж разі, розмір штрафу зросте до 5% виторгу материнської компанії Alphabet Inc, яка в 2016 році становила понад 80 мільярдів євро. Максимальний розмір штрафу, який могла накласти ЄК, – 10% від річного виторгу.

До цього рекордним покаранням, накладеним Єврокомісією за порушення конкуренції, була сума в 1,06 мільярда євро, на які оштрафували в 2009 році корпорацію Intel.

У компанії Google вже зявили, що шукатимуть можливості для оскарження рішення.

Як повідомляв Соцпортал, київська компанія ухилилася від сплати 59 млн гривень податків.

Комментарии