Пошук

Молдова наполягає на виведенні російських військ з Придністров'я

Виведення російських військ залишається одним з головних пріоритетів для Молдови, заявив в Москві глава МЗС цієї країни Попеску. Він підкреслив, що військова присутність РФ в Придністров'ї суперечить нейтралітету його країни

Про це пише DW

Міністр закордонних справ Молдови Микола Попеску заявив, що його країна наполягає на виведенні російських військ з Придністров'я, зазначивши, що реалізація цієї мети залишається одним з найважливіших пріоритетів для Молдови.

"Російська військова присутність в Придністровському регіоні Республіки Молдова суперечить закріпленому в конституції нашої країни принципу нейтралітету", - сказав Попеску на прес-конференції в Москві за підсумками переговорів з російським колегою Сергієм Лавровим у середу 11 вересня.

Торкнувшись питання про російських озброєннь, які зберігаються на військових складах в селі Колбасна, Попеску зазначив, що

"ці боєприпаси становлять постійну загрозу жителям Республіки Молдова, а також для регіону в цілому".

При цьому молдавський міністр привітав готовність Росії відновити діалог з Кишиневом щодо вивезення та утилізації цих боєприпасів.

Микола Попеску запропонував обговорити це питання найближчим часом як в двосторонньому форматі, так і з залученням міжнародних партнерів, в тому числі ОБСЄ. Угода про знищення боєприпасів на складах колишньої російської 14-ї армії в Придністров'ї була підписана Росією і Молдовою в 1997 році.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии