Поиск

Маркс не підпадає під декомунізацію - рішення суду

Об'єкти, названі на честь Карла Маркса, не можуть бути перейменовані в рамках закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів в Україні".

Відповідне рішення суду опублікував на своїй сторінці в Facebook пише активіст Соціального руху, юрист Віталій Дудін.

"Цікава позиція Бориспільського міськрайонного суду Київщини. У травні 2016 року мешканка Борисполя звернулась із позовом щодо перейменування вул.Карла Маркса на Голубівку", - пише він.

Як вказано, на думку позивача, Маркс є відомий у світі вчений, розробник наукових економічних та політичних теорій, автор відомих наукових праць. Тож вулиця Карла Маркса не має нічого спільного з символікою комуністичного тоталітарного режиму.

"Міськрада у свою чергу стверджувала, що вулиця підлягає перейменуванню, бо названа на честь лідера міжнародного комуністичного руху, німецького філософа-матеріаліста, політекономічні дослідження якого, об'єднані у теоретичне суспільствознавче вчення «марксизм» стали підґрунтям комуністичного руху в Європі та світі; співавтор (разом з Ф.Енгельсом) «Маніфесту Комуністичної Партії» + інші аргументи з листа Українського Інституту Національної Пам'яті", - зазначає юрист.

У свою чергу суд прийшов до висновку, що оскільки Маркс помер до створення зазначеної в Законі комуністичної партії та відповідно до створення СРСР, УРСР, отже не обіймав та міг обіймати керівних посад, ані в комуністичній партії ані в зазначених в Законі органах.

В той же час тлумачення Закону Інститутом нацпам’яті про те, що комеморація Маркса й Енгельса супроводжувала утвердження радянської влади, „є необґрунтовано розширеним та виходить за межі підстав його застосування”.

Комментарии