Поиск

Лісові пожежі у Північній півкулі можуть мати катастрофічні наслідки

Вчені припускають, що вони сприятимуть подальшому глобальному потеплінню та кліматичним змінам.

Природні пожежі, які вирували в минулому місяці в районах Північної півкулі, будуть мати довгострокові наслідки для клімату і екосистеми планети, а також здоров’я людей. Таку заяву зробила представник ВМО (Всесвітня метеорологічна організація) Клер Нюлліс.

Вона зазначила, що пожежі збільшують концентрацію вуглекислого газу в атмосфері, посилюючи глобальне потепління. Крім того, через частинки диму, що осідають на сніг і лід, арктичний покрив поглинає більше сонячного випромінювання. При цьому Арктика і без того реагує на зміну клімату швидше інших регіонів, - повідомляють Цікавості.

Ще одна загроза виходить від впливу пожеж на вічну мерзлоту. У разі її танення в атмосферу може потрапити велика кількість метану, який, як і СО2, відноситься до парникових газів. Також було відзначено, що нинішні пожежі можуть відбуватися в незвичних місцях, наприклад, у Скандинавії, а частота горіння тайгових лісів у всьому світі зараз найвища за 10 тисяч років. За оцінками, площа природних пожеж у Сибіру в цьому році склала 90 тисяч гектарів. Дим від них досяг Аляски, Канади і Гренландії. У Швеції було зареєстровано понад 50 пожеж, що охопили 30 тисяч гектарів. У США палахкотіли в основному західні штати, з початку року вигоріло 1,5 мільйона гектарів.

Як повідомляв Соцпортал, сьогодні у Києві високий рівень пожежної небезпеки.

Комментарии