Поиск

Кожен четвертий українець боїться втратити роботу - опитування

В Україні тільки третина працездатного населення не бояться залишитися без роботи.

Про це в своєму дослідженні повідомляє Міжнародний кадровий портал hh.ua

Чверть громадян нашої країни відчувають страх втратити роботу - навіть незважаючи на те, що з початку весни ринок праці ожив і приріст вакансій становить 5-10% щомісяця.

Разом з тим, за даними порталу, 35% респондентів взагалі не замислюються над цим питанням.Хоча ситуація на ринку праці сьогодні є досить нестабільною, в порівнянні з минулими роками спостерігається позитивна динаміка. Показник рівня конкуренції, hh-індекс, впав з 5 до 3 - це означає, що на одне вакантне місце в середньому претендує три фахівці. Період пошуку нової роботи також скоротився і становить в більшості випадків від трьох до шести місяців.

Разом з тим, 52% опитаних заявляють про стабільної зайнятості протягом останніх шести місяців - вони взагалі не змінювали постійного місця роботи. Також варто пам'ятати і про збільшення рівня мінімальної зарплати до 3200 грн.

Все це в комплексі вплинуло на те, що "білі комірці" стали більш впевненими і в порівнянні з 2015 роком менше бояться втратити роботу. Таких 37%. Але кожен четвертий українець все ж не може не думати про втрату робочого місця - страх викликає перспектива залишитися без фінансового забезпечення. Трохи більше третини опитаних не думають про ймовірну втрату роботи взагалі. 3% респондентів, які взяли участь в дослідженні, вказали, що на даному етапі життя не працюють, тому про страх втрати місця зайнятості тут говорити не доводиться.

Результати опитування також показали, що в основі страхів більшості наших співгромадян, а це 79% від загальної кількості, лежить необхідність фінансово забезпечувати себе і свою сім'ю. В тому числі, 44% респондентів зазначили, що вони змушені працювати, щоб мати можливість задовольняти власні потреби.При цьому кожен третій учасник опитування вказав, що його страх втратити постійне місце роботи пов'язаний з необхідністю утримувати сім'ю. У той же час п'ята частина українців бояться залишитися вдома без діла.

Опитування показує, що в пріоритеті для більшості українців - потреби сім'ї, і саме це стимулює їх працювати і шукати кращі варіанти.

Опитування проводили в березні 2017 року. У ньому взяли участь 816 респондентів з різних регіонів України.

Як повідомляв Соцпортал, в Україну привезуть Благодатний вогонь з Єрусалиму.

Комментарии