Поиск

Як подорожчали овочі та крупи - Інфографіка

Поганий врожай вплинув на ціни

Портал Слово і Діло взявши до уваги дані Держстату проаналізував рівень цін нинішнього і минулого років.

Так, найгірша ситуація із картоплею та плодовими культурами. За даними Держстату, ціна на картоплю підстрибнула майже вдвічі (на 98,7%), тому що врожай цього року менший на 8,3%. У деяких регіонах, де аграрії спеціалізуються на вирощуванні картоплі, врожай був ще меншим, тому в вересні, коли не тільки українці, а й великі продуктові рітейлери традиційно закуповують оптом цей овоч на зиму, ціна за один кілограм картоплі становить 15 грн. У магазинах овоч подорожчав, і його вартість стартує від 20 грн за кг.

Не краща ситуація із яблуками, персиками та іншими плодовими культурами, які навесні під час цвітіння були «опалені» приморозками. Вже зараз ціни на яблука підстрибнули на 23,1% порівняно із минулим роком, і найдешевші яблука можна знайти за ціною від 17 грн за кг.

Аналогічна ситуація із іншими овочами з борщового набору: цибуля подорожчала на 23,5%, капуста – на 14,8%, буряк – на 13,5%.

Подешевшала тільки морква, ціна якої впала майже на 40%, оскільки неврожай на цей овоч був саме минулого року, а у цьому сезоні вродило непогано.

Дорожчатиме й хліб, особливо житній, тому що озиме жито вродило на 15% менше, ніж торік, і вже зараз хліб та батони подорожчали на 22,5%. Щоправда, на рівні із житнім чомусь дорожчає й пшеничний хліб, хоча з врожаєм пшениці цього року все нормально – зерна зібрали більш ніж на 15% минулого доволі врожайного року.

Серед круп рекордсменом із подорожчання стало пшоно, яке у вересні вже коштувало понад 35 грн за кг і додало у вартості 78,2%. Інші крупи подорожчали в середньому на 13-15%. Подешевшала тільки гречка, але не суттєво (на 3,4%).

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии