Поиск

Експерт: Трамп навряд чи буде приймати катастрофічні рішення

«Я не думаю, що команда Дональда Трампа очікувала перемогу на президентських виборах. Це сьогодні підтверджується повільним процесом переходом влади в США. В таких умовах дуже важко визначити політику нової президентської адміністрації. При цьому я не думаю, що з її боку будуть прийматись якісь катастрофічні рішення, як для США, так і для світу. Також ті речі, які були започатковані попередньою адміністрацією і проти чого під час своєї президентської кампанії виступав Дональд Трамп, надалі продовжують працювати і новій адміністрації не вдалось їх змінити, – зазначив Директор Ініціативи по контролю за озброєнням Інституту Брукінгса Стівен Пайфер у ході 10-го Київського безпекового форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Також Стівен Пайфер висловив сподівання, що ті позитивні меседжі, які протягом останнього часу доносять держсекретар Тіллерсон і і віце-президент Пенс, є й позицією самого президента Трампа.

-На сьогодні світ потребує чіткої американської політики і чіткого американського рішення лідерства. Я не знаю, яку позицію надалі займатиме президент Трамп. Проте ті позитивні меседжі, зокрема, стосовно лідерства в НАТО і відданості ст. 5, які протягом останніх 11 тижнів доносять і держсекретар Тіллерсон і віце-президент Пенс, чітко говорять про те, що на сьогодні по відношенню до Росії провадиться політика Республіканської партії США. І я маю на дію на те, що те що сьогодні говорять Майкл Пенс і Рекс Тіллерсон, є й позицією президента Трампа,

заявив американський експерт.

При цьому, він зазначив, що на сьогодні в Білому домі є 3 центри впливу на президента, серед яких, незважаючи на звільнення, є група Стівена Беннона. І тому на сьогодні також дуже важливо, хто матиме вирішальний вплив на прийняття рішень президентом.

Що стосується сучасної зовнішньої політики США, то американський експерт вважає, що президент Трамп буде змушений в першу чергу виконувати передвиборчі обіцянки і зосереджуватись на вирішенні внутрішньоамериканських питань. Але ті події, які відбуваються в світі, також потребуватимуть його уваги і він змушений буде це робити.

-Я не думаю що він одразу ж вдаватиметься до методу прямої конфронтації при вирішенні міжнародних проблем. Скоріше президент Трамп намагатиметься здійснювати ефективне управління тими протесами в світі, які потребують втручання США,

зазначив Стівен Пайфер.

Як повідомляв Соцпортал, Трамп нарешті визначився з курсом щодо України.

Комментарии