Дощові черв'яки змогли вижити в аналогу марсіанського грунту

  1. Главная
  2. Архив
  3. X-Files
  4. Дощові черв'яки змогли вижити в аналогу марсіанського грунту
12:45, 02.12.17
Phys.org

Голландські дослідники встановили, що дощові черв'яки можуть жити і давати потомство в грунті, який аналогічний марсіанському.

Вчені з Вагенінгенского університету в Нідерландах отримали перше потомство дощових черв'яків у грунті, який імітує марсіанський.

Для імітації марсіанського реголіту вчені взяли грунт, зібраний біля вулкана на Гаваях. Дослідники додали в нього свинячий гній, залишки рослин і висадили руколу, а потім помістили туди дощових черв'яків. Черви розпушили твердий грунт, що значно поліпшило постачання рослинам кисню. Крім того, черви споживають залишки рослин, завдяки чому в грунт виділяються азот, фосфор і калій.

-Ми побачили, що черв'яки були активні. Однак, кращий сюрприз очікував нас наприкінці експерименту, коли ми знайшли двох молодих хробаків в "марсіанському" грунті", - розповідає один з авторів роботи, Вігер Вамелінк з університету Вагенінген.

За кілька місяців вчені виростили врожай руколи. Рослини пройшли тест на вміст в них важких металів, що довело безпеку споживання цієї їжі для людини. Подальші експерименти показали, що в подібних грунтах можна виростити зелені боби, горох, редис, помідори, картоплю, моркву. А ось шпинат, незважаючи на всі зусилля вчених, в подібному грунті не прижився.

-Після проходження цих тестів ми організували обід на основі зібраного врожаю для людей, які підтримували наші дослідження, - розповіли автори роботи.

Як відзначають автори роботи, ці експерименти мають вирішальне значення в дослідженні, метою якого є визначити, чи можуть люди залишитися в живих на Червоній планеті, вирощуючи їжу на грунтах Марса. Для того, щоб сформувати на планеті подобу стійкої замкнутої сільськогосподарської екосистеми, людям обов'язково знадобляться черви, які переробляють мертву органічну речовину.

Як повідомляв Соцпортал, на аукціоні продали найдорожчий грунт в світі.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости