Поиск

Депутат: МОЗ сподівається, що медицина реформується без залучення коштів

МОЗ не спрямовує кошти на реформу медицини, а використовує їх для проведення закордонних навчальних поїздок та інформаційних кампаній.

Про це сьогодні у кулуарах Верховної Ради журналістам розповів народний депутат Валерій Дубіль.

- Маю на руках результати аудиту Рахункової палати проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Цей проект мав підтримати проведення реформи охорони здоров’я. Його започаткували ще у 2015 році, і його повинно було запровадити МОЗ. Ще на початку Міжнародний банк реконструкції та розвитку готовий був виділити 500 млн дол., але через непідготовлену документацію Україна змогла залучити тільки 214,7 млн дол. Та навіть ці гроші ефективно українська влада не змогла використати, – наголосив він.

За словами народного депутата, з 2015 року об’єм коштів, які використав МОЗ і обласні адміністрації у рамках цього проекту, фактично дорівнює об’єму коштів, які були виплачені Україною кредитору за обслуговування кредиту.

Так, МОЗ отримав тільки 2,7 млн дол. на проекти, з них 1,2 млн пішло на обслуговування позики, понад 66% коштів (1,3 млн дол.) витратили на консультаційні послуги з управління проектом і його супровід. А решту – на проведення закордонних навчальних поїздок та інформаційних кампаній, повідомив Валерій Дубіль.

- Рахункова палата визначила: «Планування і проведення закупівельних процедур здійснювалися з недоліками і порушеннями встановлених процедур». Відповідальне профільне міністерство не забезпечило підготовку й організацію проекту, а також не проконтролювало його реалізацію. Маємо результат: гроші – не використані, українці не зажили «по-новому», – обурився депутат.

Окрім того, народний обранець зауважив, що «кожен українець через податки виплачуватиме цей кредит разом із процентами з власної кишені декілька десятиліть».

- Ми вже платимо відсотки за гроші, які ще не отримали. Ми платимо відсотки за гроші, які заплатили чиновникам не за суть проекту, а за його супровід. Проваливши цей проект, влада робить неможливим у майбутньому отримати міжнародне фінансування реальної медреформи», – резюмував Валерій Дубіль.

Нагадаємо, у Верховній Раді з'явилися нові об'єднання депутатів.