Поиск

​Депутат Київради розповів, як боротися з надокучливими сусідами

Депутат Київради в черговому випуску програми телеканалу «Київ» зустрічався з жителями Березняків.

Депутат Київради розповів, як боротися з надокучливими сусідами

- Участь у програмі «Київрада» - це справжній екстрим. Адже вона виходить у прямому ефірі, і не відомо, які будуть задавати питання, тож не можливо підготуватися заздалегідь, - вважає Валерій Гуманенко.

До речі, Гуманенко багато років був головою одного з ОСББ, тож на проблемах, що отруюють життя людям цього району дуже добре знається.

Вже за традицією цього проекту телеканалу, учасники знову піднімали питання про скандальні забудови Анатолія Войцеховського.

Адже його компанії встигли попрацювати майже в усіх районах столиці і залишити без омріяних квадратних метрів, за деякими підрахунками, близько 250 тисяч людей. Є такі будинки і на Березняках.

Як розповів Валерій Гуманенко, в КМДА працює спеціальна комісія по забудовах Войцеховського і що розбирається питання по кожній з них.

- Та не все так просто. Наприклад, ЖК Мега-сіті побудований на каналізаційному колекторі, і якщо щось станеться, фекаліями затопить весь Лівий берег, - говорить він.

Та такі аргументи не дуже переконують постраждалих. Наприклад, учасниця телепрограми вважає, якщо колектор — комунальна власність, і йому понад 70 років, то місто має його зруйнувати і перенести в інше місто.

- От тільки за такий переніс мають заплатити всі кияни своїми податками, які не мають жодного відношення до цього будинку, - аргументує Гуманенко.

Ще одна наболіла проблема столиці — останнім часом квартири переводять з жилого фонду до не жилого і облаштовують в них ломбарди, кафе, хостели та ін., що дуже заважає сусідам. Так сталося, наприклад, в будинку по вулиці Бучми, 2, де в одній з таких колишніх квартир власники намагалися навіть зруйнувати капітальні стіни. Та на думку депутата Київради, з цим явищем дуже важко боротися, оскільки немає узгодженості між законами.

- До того ж немає реальної відповідальності у законі за знесення капітальних стін та ін. У нас захищені права власника квартири, а не сусідів.Навіть не можливо скасувати реєстрацію переводу з жилого фонду до нежилого, - розказав він.

Що ж робити в такій ситуації? На його думку, є два шляхи — громадський спротив та звернення до суду, що, на жаль, потребує чимало грошей.

Також депутат відповів на питання, чи мають право жителі кооперативних будинків на заміну старих ліфтів:

- А чим вони відрізняються від інших киян? Адже вони так само сплачують податки.

Також Валерій Гуманенко розповів, як можна біля будинку встановити шлагбаум чи покласти «лежачого поліцейського». Наприклад, така потреба є у жителів будинку, що знаходиться біля гімназії №191.

Тут вранці й ввечері справжній кортеж з авто батьків, що везуть своїх дітей. Як порадив депутат, жителі таких будинків спочатку мають домогтися, аби земля була надана їм у користування, а тоді вже можна й шлагбаум встановлювати.

Дивіться програму «Київрада» по п’ятницях на телеканалі «Київ».

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі.

Комментарии