Поиск

Бджоли думають краще, ніж деякі люди

На думку австралійських вчених з Королівського мельбурнського технологічного інституту, для виконання навіть дуже складних функцій мозок не обов'язково має бути великим.

Про це пише журнал Science.

Науковці дослідити діяльність мозку бджіл і були шоковані результатом. Виявилося, що ці комахи здатні розуміти концепцію нуля, як найменшого з чисел, а не просто "нічого".

- Раніше на це були здатні лише найрозвиненіші з хребетних, такі як примати або папуги. А тепер і бджоли, чий мозок складається менш ніж з сотні мільйонів клітин, - йдеться у дослідженні.

Дослідники використовували кілька білих пластин-годівниць, на які наносили від одного до шести чорних кіл різних розмірів. Їжа містилася лише в одній з годівниць, в інших знаходився гіркий хініновий розчин.

Вчені навчали одну групу бджіл летіти до пластини з найбільшим числом плям, другу — до пластини з меншою їх кількістю. Коли ж бджолам, привченим вибирати мішень з мінімальним числом об’єктів на ній, надавали повністю білу, вони — з частотою в 64 відсотки — вибирали саме цей "нуль".

Соцпортал раніше інформував, вчені розповіли про стійкість поширеної інфекції до ліків.

Комментарии