Поиск

Прем'єра у Нацопері викликала протест артистів

Звільнені артисти разом з соціальними та профспілковими активістами провели акцію протесту перед прем’єрою опери «Флорія Тоска». Критика строкових контрактів у сфері культури та нового Трудового кодексу була донесена до представників інших держав та українського істеблішменту, повідомляє Соціальний рух.

31 березня 2017 року біля Національної опери ім.Т.Г.Шевченка театральні працівники розгорнули плакати про строкових відносин і нового Трудового кодексу. Відвідувачі, що солідаризувались з артистами, ставили підписи та брали листівки. Учасники протесту виконали музичні композиції – Віра Корнілова (віоланчель) та Олександр Шевченко (скрипка). Якщо деструктивні реформи триватимуть, то громадяни все частіше бачитимуть музикантів на вулиці, зазначила В.Корнілова, котра разом з іншими колегами була звільнена за відмову підписати строковий контракт. Примусову заміну безстрокового найму тимчасовим контрактом передбачив Закон №955-VIII.

На прем’єру вистави «Флорія Тоска» прийшли сотні осіб, серед яких співробітники посольства Італії, народний депутат України Сергій Алєксєєв, заступник голови Національної асоціації адвокатів Валентин Гвоздій та голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков.

Як зазначив активіст «Соціального руху» Віталій Дудін, коли представники таких престижних професій утворюють профспілки, то це має спонукати до самозахисту інші категорії трудящих. Зараз над працівниками культури проводять експеримент, запровадивши можливість укладення строкових контрактів на 1 рік. За новими Трудовим кодексом, такі ж хиткі умови найму стосуватимуться також журналістів, вчителів, науковців, а мінімальний термін не обмежено.

Активісти вигукували гасла «Поверніть артистів на робоче місце», «Договір на строк – це не зовсім ОК», «Профспілку артистів чиновникам не з’їсти», «Договір на строк – до бідності крок», «Оперний співак – це не раб і не кріпак».

Було заявлен про підтримку вимог творчих працівників з боку низки заслужених артистів України. Готуються судові засідання по 16 поданим позовам (звільнено два профкоми у повному складі). Окрім цього, активісти сподіваються на успішне оскарження в Конституційному Суді України закону №955-VIII, який уможливив звільнення працівників Нацопери. Найближчим часом плануються акції солідарності в регіонах країни.

Комментарии