Поиск

Абітурієнтам із зони АТО і окупованого Криму спростили вступ до ВНЗ

Абітурієнти Донецької та Луганської областей і анексованого Росією Криму в цьому можуть вступити в українські ВНЗ без здачі ЗНО.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

"Як отримати документи про загальну середню освіту державного зразка і вступити до ВНЗ (університети, інститути, коледжі, технікуми, училища) та проф-технічні навчальні заклади. Увага! Паспорт, атестат, сертифікати ЗНО не обов'язкові!" - відзначають в міністерстві.

На сьогодні існує двіі процедури вступу в українські ВНЗ для абітурієнтів з підконтрольних бойовикам районів Донбасу.

У разі надходження через освітні центри "Донбас-Україна" не вимагається сертифікат ЗНО та атестати про закінчення 9-ти або 11-ти класів.

Ці центри будуть діяти з 19 червня на базі Вузів-переселенців у Вінниці, Києві, Дніпрі, Бахмуті, Краматорську, Кремінній, Кривому Розі, Костянтинівці, Покровську, Лимані, Лисичанську, Маріуполі, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Старобільську, Сумах, Слов'янську, Харкові, Торецьку.

В освітніх центрах учні з ОРДЛО складуть іспити з української мови, історії України та по дисципліні, обраній ВНЗ. При надходженні учні з освітніх центрів будуть брати участь у загальному конкурсі нарівні з іншими абітурієнтами.

Як повідомляв Соцпортал, в чому полягає відмінність цьогорічного ЗНО.

Комментарии