Навчатись за контрактом стане дорого

МОН планує підвищити вартість навчання на популярних спеціальностях з 2020 року

Вартість навчання на контракті на популярних спеціальностях зросте у 2020 році. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки пише сайт УНН.

Наразі пропозиції МОНу розглядає Кабмін.

Відповідно до новації, університетам встановлять межу, нижче якої вони не зможуть опустити ціну на контракт.

"Кожен заклад вищої освіти щорічно отримує державне фінансування на підготовку студентів за кошти державного бюджету. Від цього розраховується усереднений показник для закладу вищої освіти для підготовки одного студента. Надалі визначається, що мінімальна ціна у 2020 році має становити 60%, у 2021 році – 70%, у 2022 році – 80% від середньої вартості підготовки одного студента за кошти державного бюджету", - повідовляють чиновники в МОН.

Мінімальну ціну встановлять на окремі спеціальності, як то: "Філологія"; "Економіка"; "Політологія";"Психологія"; "Соціологія"; "Журналістика"; "Менеджмент"; "Маркетинг"; "Облік та оподаткування"; "Право"; "Міжнародні відносини"; "Медицина"; "Ветеринарія" тощо.

"Передумовою визначення мінімальної вартості навчання на контракті стало те, що у 2018 році з державного бюджету було профінансовано підготовку одного студента у розмірі 39 тис. грн, а у 2019 році прогнозний показник становить 44,4 тис. грн. У той же час середній показник вартості підготовки студентів за кошти фізичних/юридичних осіб в закладах вищої освіти у 2018 році складав 28 тис. грн. Це близько 70% собівартості навчання", - йдеться у відповіді.

У разі запровадження цього принципу в закладах вищої освіти державної форми власності вартість навчання збільшиться не більш ніж на 10-25% від поточної вартості.

Гроші отримані таким чином підуть і на збільшення зарплат для викладачів, планують в МОН.

Важливо, що мінімальна вартість навчання не може перевищувати три середньомісячні заробітні плати в регіоні, де знаходиться заклад вищої освіти.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

З початку війни на Донбасі загинули 455 правоохоронців

З початку проведення АТО, а нині – ООС, на сході України загинули 455 правоохоронців....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Появилось предположение, на сколько могут увеличить минимальную зарплату

Появилось предположение, на сколько и когда в Украине могут увеличить минимальную зарплату....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Слова премьер-министра Дании о том, что идея продажи Гренландии абсурдна - это неуместно и неприятно​: Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп перенёс назначенную встречу с премьер-министром Дании Метте Фредериксен на неопределённый срок из-за ее нежелания обсуждать продажу Г....

Загрузка...
Загрузка...