Першого травня в Україні вимагали підвищення зарплат

Першого травня в Кривому Розі декілька сотень робітників місцевих підприємств пройшли маршем. Акції також відбулись у Києві та Львові.

Фото: Серій Барабашук

Трударі та активісти Кривого Рогу вимагали підвищення зарплат до 1000 євро для робітників та робітниць та гідних умов праці. Вони наголошували, що власники залізорудних підприємств виводять значну частину прибутку в офшори. Тож і робітники, і український бюджет щорічно втрачають мільярди. Раніше "Соціальний рух" писав про те, що за останні 4 місяці ціни на залізну руду підскочили на 50%. Однак на зарплатах це досі не позначилось.

Тож Першого травня учасники мітингу скандували: "Не працюй за копійки, а вступай у профспілки", "Євро тищу, можна вище", "Хай оплачує еліта медицину і освіту", "Бунтуй, кохай, права не віддавай", "Мир, труд, май, тысячу евро отдавай".

перше травня кривий ріг

Фото: Соціальний рух

У ході виступів активісти наголосили на відсутності будь-якого політичного представництва робітничого класу, що створює ризик звуження прав трудящих, використання офшорів та розграбування загальнонародного майна.

Після маршу на учасників заходу чекала маївка у парку зі смачними стравами, виступами лекторів та піснями.

У той же час у Києві пройшов Жіночий першотравень. На ньому активістки вимагали рівної оплати праці та недопущення домагань.

жіночий першотравень

Фото: Політична критика

А також акція профспілок, де, зокрема, вчителі вимагали збільшення зарплат та бюджетних видатків на освіту як мінімум на рівні 7% ВВП.

1 травня вчителі

Фото: Олександр Яцунь

А у Львові вивісили банер проти експлуатації працівників сфери послуг.

Львів перше травня

Фото: Соціальний рух

Новини про соціальні видатки читайте у розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На одному з полів в Білорусі з'явився гігантський павук. Його зробили з соломи до свята збору врожаю: фото

Перемогло господарство, працівники якого зробили бджолу і корівУ Кльоцкому районі Білорусії на одному з полів встановили величезного павука, виготовленого з соло....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Чому людям в 40 років необхідно стежити за кров'яним тиском

Високий кров'яний тиск може негативним чином позначитися на здоров'ї мозку Нещодавно вчені з'ясували, що високий кров'яний тиск в 40 років може призвести до появи па....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Сенцов отримав премію фестивалю Solidarity of Arts в Польщі

Український політв'язень режисер Олег Сенцов отримав премію «Нептун» фестивалю Solidarity of Arts в Польщі Ппро це повідомив адвокат Дмитро Дінз у Facebook У польському Гдан....

Загрузка...
Загрузка...