Український фермер заклав плантацію найдорожчого в світі гриба

Білі трюфелі коштують від $2 тис. до $6 тис./кг. Саме такі гриби почав вирощувати садівник із Львівщини Михайло Костюк. Поки що ці гриби допомагають рости деревам. Але через 5−10 років садівник очікує зібрати врожай.

Про це повідомляє wz.lviv.ua, передає Соцпортал з посиланням на kurkul.com.

Михайло Костюк вирощує картоплю, перець і виноград, але впродовж 25 років надає перевагу горіху. Має близько 800 його сортів. Зараз вирішив зосередити увагу на чорному горіхові, за яким, вважає, майбутнє. Гарному росту та врожаю на городі садівник завдячує не просто випадку, а мікоризації. За рік отримав приріст саджанців горіха у 60 см. Ростуть навіть ті горіхи, які вже не мали рости. А мікоризував він горіхи білим трюфелем.

- Ми створили препарат на основі тих грибів, які вже є у ґрунті на території, плюс туди додається трюфель білий п'ємонтський. Гриби, які поселяються на корінні рослин, стають ніби його продовженням. Допомагають засвоювати поживні речовини, якщо є потреба, забезпечують вологою, а ще виділяють невелику кількість антибіотиків, відновлюють ґрунт та збільшують урожай щонайменше на 30 — 40 в%, — розповідає еколог та співробітник львівської мікологічної лабораторії Марія Руда.

За її словами, після мікоризації можна розраховувати і на врожай грибів.

- Якщо дотримуватися усіх вимог технології, якщо замікоризувати територію, не обробляти хімічними речовинами, то за 5−10 років трюфель буде рости на вашій території, — каже Марія Руда.

Для фермерського господарства це додатковий спосіб заробітку, бо цей гриб через 5−10 років теоретично мав би родити, як у Італії чи Франції.

Трюфель закуповують в Італії, у П’ємонті, на щорічних аукціонах.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

​В Украине увеличилось количество фальшивых 200 гривен: как отличить подделку

Фальшивые купюры номиналом 200 гривен наводнили Украину....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Киеве стоимость парковки планируют повысить в пять раз

Стоимость парковки в центре Киева планируют увеличить до 50 гривен в час....

Загрузка...