Лісові пожежі у Північній півкулі можуть мати катастрофічні наслідки

Вчені припускають, що вони сприятимуть подальшому глобальному потеплінню та кліматичним змінам.

Природні пожежі, які вирували в минулому місяці в районах Північної півкулі, будуть мати довгострокові наслідки для клімату і екосистеми планети, а також здоров’я людей. Таку заяву зробила представник ВМО (Всесвітня метеорологічна організація) Клер Нюлліс.

Вона зазначила, що пожежі збільшують концентрацію вуглекислого газу в атмосфері, посилюючи глобальне потепління. Крім того, через частинки диму, що осідають на сніг і лід, арктичний покрив поглинає більше сонячного випромінювання. При цьому Арктика і без того реагує на зміну клімату швидше інших регіонів, - повідомляють Цікавості.

Ще одна загроза виходить від впливу пожеж на вічну мерзлоту. У разі її танення в атмосферу може потрапити велика кількість метану, який, як і СО2, відноситься до парникових газів. Також було відзначено, що нинішні пожежі можуть відбуватися в незвичних місцях, наприклад, у Скандинавії, а частота горіння тайгових лісів у всьому світі зараз найвища за 10 тисяч років. За оцінками, площа природних пожеж у Сибіру в цьому році склала 90 тисяч гектарів. Дим від них досяг Аляски, Канади і Гренландії. У Швеції було зареєстровано понад 50 пожеж, що охопили 30 тисяч гектарів. У США палахкотіли в основному західні штати, з початку року вигоріло 1,5 мільйона гектарів.

Як повідомляв Соцпортал, сьогодні у Києві високий рівень пожежної небезпеки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Вантажівка розчавила мікроавтобус з пасажирами

Під Одесою вантажівка вискочила на зустрічну смугу та розчавила мікроавтобус....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Стало известно, кто стал главным торговым партнером Украины

По итогам первых трех месяцев этого года главным торговым партнером Украины стал Китай, товарооборот с котром составил более 2,5 миллиардов долларов....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Ученые рассказали, когда человек наиболее одинок

По мнению ученых, в жизни каждого человека есть три периода, когда он наиболее чувствительно ощущает собственное одиночество....

Загрузка...
Загрузка...