В Україні обвалено ринок молодої картоплі

Наразі ціна на молоду картоплю рекордно низька – у південних областях її відпускають з поля по 2 грн/кг.

- Сезон ранньої картоплі можна назвати відверто провальним, незважаючи на відкриття експорту до Білорусі. До цієї країни було відправлено мінімальний обсяг картоплі, бо в Білорусі теж впала ціна і немає попиту, - розповіла AgroTimes виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.

Попит на молоду картоплю був, коли в РФ готувалися і проводили Чемпіонат світу з футболу. На той момент Росії бракувало свіжих овочів, які неочікувано легко проходили реекспорт через Білорусь.

Картоплярі, які вперше опановували механізм встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, дещо забарилися, очікуючи на перші сертифікати, і змогли вигідно реалізувати на ринку ЄАЕС доволі незначний обсяг ранньої картоплі.

Приватні господарства-одноосібники півдня України не зуміли скористатися послугами лабораторій Держспоживслужби зі встановлення вільних ділянок. Відповідно внутрішній ринок виявився перенасиченим молодою картоплею.

Так, станом на 13 липня на оптовому ринку «Шувар» (Львів) ціна на молоду картоплю коливалась у межах 3,5-5 грн/кг, на «Нежданному» (Херсонська область) – 2,8-3 грн/кг.

Відтак картоплярі з острахом чекають виходу на ринок середностиглих сортів картоплі, зауважила Оксана Руженкова. Також доволі складно спрогнозувати ціну на період масового копання картоплі.

Як повідомляв Соцпортал, збільшення середньої зарплати дозволяє українцям купувати більше.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Британское мясное лобби взволновал праздничный ролик BBC

В мясной гильдии считают, что телеканал не имеет право насаждать какие-либо ценности Новогодний ролик освещает различные тенденции 2019 года и включает сцену с муль....

Це може бути цікавим

В Киеве установили боксерский ринг под открытым небом

В столичном сквере на улице Рижской установили боксерский ринги....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...