Поиск

ЗСУ поновили самовільні навчання у національному парку «Меотида»

Торік ми повідомляли про проведення незаконних військових навчань на території Національного парку «Меотида» на Донеччині[1]. Рейд-перевірка ЕПЛ, у травні 2017 року підтвердила руйнівні наслідки навчань у нацпарку[2]. Наймальовничіша скеля у парку виявилась розтрощена гранатометами та протитанковими ракетами. Вся територія всіяна уламками та нерозірваними снарядами[3].

У своїх зверненням екологи ЕПЛ просили відповідні державні органи обрахувати збитки та вжити заходів із притягнення до відповідальності винних у руйнуванні пам’яток природи. Організована на наше прохання перевірка Державної екологічної інспекції у Донецькій області, замість обрахувати збитки, нанесені заповідній території торік, виявила проведення нових навчань у нацпарку. Прямуючи до місця розміщення нелегального полігону на початку травня 2017 року, екоінспектори застали зустрічну колону військової техніки, що покидала «полігон». На місці виявлено наслідки нових навчань (в т.ч. нові нерозірвані боєприпаси).

Відділення національного природного парку «Меотида» - «Половецький степ» (раніше РЛП «Половецький степ») розташовано на території Зеленоярської сільської ради Нікольського району Донецької області та за охоронним зобов'язанням №036 від 24.10.2001 року Держуправлінням екології та природних ресурсів Мінекоресурсів України в Донецькій області було також передано під охорону землевласнику, а саме: Зеленоярській сільській раді, на яку ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування», крім іншого, покладено здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства на відповідній території[4].

Державна екологічна інспекція у Донецькій області звернулась до голови Донецької військово-цивільної адміністрації П.І. Жебрівського з проханням втрутитись в ситуацію та вжити необхідних заходів збоку служби військово-цивільного співробітництва ЗСУ та військово-цивільної адміністрації з забезпечення безпеки, у т.ч. розмінування, та заповідного режиму на території відділення «Половецький степ»[5]. За даними ЕПЛ, саме керівництво сільської ради надало дозвіл на розміщення незаконного полігону.

Адміністрація парка «Меотида» не була попереджена про таке використання цієї території і 23.10.2015 року було надіслано листа до керівництва сектору «М », головам Володарської та Першотравневої ВГА про неприпустимість руйнування природних ландшафтів навіть для таких цілей[6]. Відповіді на ці листи до адміністрації парку не надходило[7]. 24.05.2016 року, з метою надання допомоги у вирішенні цього питання було направлено листа до Департаменту з питань заповідної справи Мінприроди України[8].

Комментарии