Зоозахисники вимагали від Кличка створити Котяче містечко у зоопарку

  1. Главная
  2. Архив
  3. Киев
  4. Зоозахисники вимагали від Кличка створити Котяче містечко у зоопарку
10:53, 24.02.17
Соцпортал

У Києві біля КМДА відбулася акція за надання легального статусу Вільним Котам київського зоопарку «Кличко, збережи ЗооКотів!».

Зоозахисники передали до КМДА звернення, яке опубліковане тут. Лозунги, які звучали на акції: "Києву - Музей Кота!", "Котам - Містечко, киянам - зоопарк!".

З організатором пікетування Олегом Андросом говорив радник В. В. Кличка, народний депутат Дмитро Білоцерковець. За словами нардепа, він очікує на коментар від Європейської асоціації зоопарків та акваріумів, до якої прагне вступити зоопарк. Від позиції цієї міжнародної організації залежить створення Котячого містечка на території зоопарку або перенесення його за межі установи.

Фоторепортаж з акції зробила волонтер СВЖ "Природа над усе" Анна Проскура.

Суть питання. В столичному зоопарку вільно проживає понад 70 котів. Ми, активісти, зупинили їхнє убивство, яке практикувалося до 2010 року. У 2011 р. ми за домовленістю з керівництвом зоопарку взяли над ними опіку. Зусиллями волонтерів ГО «СВЖ Природа над усе» більшість з тварин вже стерилізована. В одному з недобудованих приміщень відділу «Примати» активісти створили для Зоокотів тимчасове укриття з утепленими будиночками. Роками наша організація бореться за створення експозиції «Котяче містечко», яка буде обов’язково огороджена для запобігання контакту котів з колекційними тваринами та поїдання птахів, запобігання епізоотичним ситуаціям тощо. Проект Котячого Містечка був поданий на розгляд Департаменту з благоустрою м. Києва в жовтні 2016 року. Нам обіцяли врахувати права котів та виділити їм відповідну територію.Проте у 2017 році мерія без попередження розпочала так звану реконструкцію зоопарку. Вже в квітні планується знесення приміщення, де зимують коти. Досі не виділено нове місце для переселення котів. Коти будуть піддаватися стресу від будівельного шуму та розбігатися, що покладе край нашій багаторічній волонтерській роботі: ветеринарний контроль за ними стане неможливим.Окрім того, проект будівництва не узгоджено з громадськістю, підготовчі роботи відбуваються непрозоро. Дирекція зоопарку не надає жодної інформації активістам, відсилаючи їх до мерії.Громадськість Києва обурена цією ситуацією.В. В. Кличко відвідував зоопарк восени та усно пообіцяв волонтерам виділити землю Зоокотам. Віталію Володимировичу, настав час виконати вашу обіцянку.

Наші вимоги:- визнати вільних котів частиною екосистеми міста (як це зроблено у цивілізованих країнах, зокрема у наших сусідів – у Польщі);- узяти Зоокотів на баланс зоопарку;- створити розважально-просвітницький центр «Котяче містечко» та перший в Україні Музей Кота, які стануть окрасою столиці й туристично привабливими об’єктами;- виділити землю для створення Котячого містечка винятково на території Київського зоопарку.

Науково-юридичне обгрунтування створення Котячого містечка

Організатори: ГО «Спілка вільних журналістів „Природа над усе“», київські зоозахисники.

Сторінки на ФБ: Допомога котам Київського зоопаркуЗоокотиСВЖ "Природа над усе".

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне