Поиск

​Заповідник на Херсонщині обстріляли. Перша оцінка збитків – 12 мільйонів

Попри розголос у ЗМІ та обговорення на спеціально створеній робочій групі в Мінприроди України, 5 квітня Збройні Сили України провели навчання у абсолютно заповідній зоні Чорноморського біосферного заповідника.

Нагадаємо, що будь-яке перебування на території заповідної зони сторонніх осіб, будь-яка діяльність та навіть прольоти метрів над його територією нижче 2000 – заборонені.

Всупереч цьому, на території найбільш дикого, віддаленого урочища «Білі Кучугури» відбулись розриви боєприпасів нових та експериментальних зразків важких озброєнь. Керівництво заповідника а також НАН України, в системі якої він працює, категорично заперечували проти проведення навчань. Проведення навчань не було погоджене. Навчання відбулись в період початку гніздування птахів, які за 91 рік існування заповідника не знали таких масштабних факторів турбування.

Окрім того, що пошкодження території заповідника тягне нарахування збитків, нанесених державі, саме по собі, воно тягне відповідальність, згідно статті 252 Кримінального кодексу України. Працівники заповідника знайшли місце обстрілів та склали акт про виявлені пошкодження, що дозволяє оцінити збитки, нанесені грунтовому покриву, рослинному та тваринному світу. Крім того, руйнування зазнало приміщення польової бази заповідника.

Така діяльність також є порушенням інших законодавчих норм – не лише природоохоронних. Адже акт на право постійного користування земельними ділянками заповідника із відповідним цільовим призначенням – належить дирекції біосферного заповідника. Стороння діяльність державних органів тут є самозахопленням території, нецільовим її використанням і головне – це здійснюється за бюджетні кошти, а отже має ознаки корупції.

Загальна сума збитків, нарахування якої входить в повноваження служби державної охорони заповідника – 12 693 257,48 грн (в цю суму не входить самовільне використання земельної ділянки а також власне вартість навчань, що в цьому випадку є нецільовим використанням бюджетних коштів).

Наступний обстріл території заповідника запланований на 18-20 квітня 2018 року. Попри публічні звернення працівників заповідника, НАН України та засідання робочої групи, до цього часу відсутня публічна позиція Мінприроди України, звернення Мінприроди до головнокомандуючого Збройних сил України та НАТО.

Нагадаємо, активісти вимагають у Президента заново сформувати ЦВК.

Комментарии