Поиск

Ввезення електронних сигарет в Україну відтепер буде обкладатися митом

Ухвалений в другому читанні ВР закон № 1209-1 передбачає встановлення ставки мита на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням.

Ввезення електронних сигарет в Україну відтепер буде обкладатися митом

Розмір ставки становить 1,8 євро за 1 кг.

Про це повідомляє видання LegalHub.

Дана норма поширюється на господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та товариства, 50 і більше відсотків акцій яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100 відсотків.

Також документом передбачено:

  • внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску;
  • внесення змін до розміру штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених Законом;
  • виключення обов’язку контролюючого органу про надання інформації Пенсійному фонду про узгодження результатів перевірок в частини нарахування єдиного внеску.

Нагадаємо, Рада ухвалила визначення «електронна сигарета» і «рідини, які використовуються в електронних сигаретах» ,а акциз на електричні пристрої для нагрівання тютюну з 2021 року зросте вчетверою

Виробники сигарет не задоволені ухваленням такого закону. На їхню думку, це суперечить практиці Євросоюзу, адже, як вони стверджують, пристрої для електричного нагрівання тютюну вважаються продуктами зі зниженим ризиком і з меншою шкодою для організму курців. Зрештою, самі виробники таких пристроїв на своїх сайтах зазначають, що такі пристрої все одно є шкідливими.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии