Поиск

Вікторія Сюмар: Гібридна війна змусить світ подорослішати

​«Ціна, яку може заплатити за гібридну війну весь світ - це відступ від ліберальних принципів. В той же час це може бути для нього ціною за дорослішання», - таку думку висловила під час 10-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", народний депутат України Вікторія Сюмар.

«Україна вже заплатила свою ціну за гібридну війну – це анексія Криму окупація Донбасу. І сьогодні вона продовжує платити цю велику ціну: кожного дня на Сході України продовжують гинути люди. В той же час, якщо говорити про ціну, яку може заплатити за гібридну війну весь світ - це відступ від ліберальних принципів. В той же час це може бути для нього ціною за дорослішання», - заявила Вікторія Сюмар.

Говорячи про український досвід протистояння гібридній війні, Вікторія Сюмар зазначила, що в Україні відпрацьовано власний кейс який, однак, не у всьому є ліберальним.

«На сьогодні ми відпрацювали свій власний кейс і не скажу що у всьому він був ліберальним. І одним з перших наших базових рішень було закриття російських телеканалів в Україні. Ми мали великий супротив з боку міжнародних організацій і критику за таке рішення. Натомість, якщо б ми тоді не ухвалили таке рішення, я переконана, що вже у травні 2014 року ми б втратили Одесу», - заявила народний депутат.

При цьому вона додала, що поряд із зазначеним довелось йти й на більш жорсткі заходи і забороняти російську кінопродукцію, яка сьогодні працює на замовлення Міноборони і МВС Росії і є елементом російської пропаганди.

Окрім цього, Вікторія Сюмар назвала й інші заходи, які вживаються в Україні для протидії гібридній війні.

«Ми почали займатись медіаосвітою, щоб навчити людей розрізняти правду від брехні. Також для нас є цікавим німецький досвід, який нещодавно був реалізований у вигляді закону про те, що соціальні мережі будуть зобов’язані протягом 24 годин повідомляти про наявність в них фейкових повідомлень. У разі якщо соцмережа не реагує на скаргу користувача про наявність в ній фейкового повідомлення або дезінформації, на неї буде накладатись штраф від 5 до 50 млн. євро, - що не дуже в’яжеться з образом ліберальної Європи. Однак це цікавий для нас досвід і ми будемо його вивчати», - повідомила народний депутат України.

Комментарии