Поиск

Відкриття ринку землі в України є передчасним, - точка зору

Депутат фракції «Батьківщина» в Київраді Ганна Свириденко стверджує, що відкриття ринку землі в України є передчасним, оскільки цьому процесу має передувати ґрунтовна законодавча робота і діалог із суспільством.

Про це Ганна Свириденко повідомила під час прес-конференції в інформагенції Голос.UA.

- Сьогодні 60% населення – за межею бідності, Україна обігнала за рівнем корупції країни Близького Сходу і африканські країни. Як можна говорити про відкритий ринок землі?, – обурилася політик.

На її думку, щоб перейти до відкритого ринку землі, цьому має передувати певний алгоритм дій із законодавчого забезпечення і діалогу із суспільством.

- Ми маємо природно перейти до обігу землі, у демократичний спосіб треба врегулювати земельні відносини. Мораторій на 5 років – це більш-менш реальний термін для того, щоб провести консультації із фермерами, напрацювати законодавство і втілити його у життя. Слід також підняти питання щодо рейдерських захоплень землі і земельних оборудок з боку земельної мафії, – сказала представниця «Батьківщини».

Ганна Свириденко закцентувала на тому, що сьогодні влада розповсюджує думку, що треба вже відкривати ринок землі.

На думку депутата «Батьківщини», в Україні земля – це стратегічний актив.

- Мені це нагадує ситуацію під час ІІ Світової Війни, коли люди мали продавати останні дорогоцінності за шматочок хліба. Сьогодні наших фермерів змушують продавати гектари землі за копійки. У мене питання: Чому президент не продає «Рошен»? Очевидно тому, що під час війни йому запропонують значно нижчу ціну за його фабрику, – висловилася Ганна Свириденко.

Нагадаємо, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №7350-3 авторства Юлії Тимошенко, який передбачав продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 2023 року, при цьому власники паїв матимуть змогу продати свою землю державі за ринковими цінами. Однак Верховна Рада проголосувала компромісний варіант закону з продовженням мораторію на рік. Це все одно є великою перемогою селян та «Батьківщини».