Поиск

Вчені з'ясували, як динозаври завоювали Землю 200 мільйонів років тому

Робота вчених з Оксфордського університету показала, що масові виверження вулканів викликали зміна клімату і вимирання конкурентів динозаврів.

Ці виверження могли привести до одного з найбільших масових вимирань в історії, дозволивши динозаврам стати домінуючим різновидом тварин, пише Science Alert.

-Динозаври виявилися в змозі використати ті екологічні ніші, які звільнилися після вимирання інших видів,

- сказав провідний автор дослідження Лоуренс Персіваль з Оксфордського університету.

В результаті вулканічних вивержень приблизно 201,5 мільйона років тому в атмосферу потрапила велика кількість вуглекислого газу. Це призвело до тріасового вимирання, яке завершилося до приблизно через 200 тисяч років.

Дослідники знайшли докази величезних імпульсів вулканічної активності за слідами ртуті у відкладеннях. Ця активність становила загрозу не тільки для тих видів, які жили в безпосередній близькості від вулканів, а й для тих, хто перебував далеко від них: такі виверження надали руйнівний вплив на навколишнє середовище, блокуючи доступ сонячних променів.

-Це ще одне свідчення впливу епізодичних викидів вулканічного СО2 на вимирання видів підсилює наше розуміння цієї події, і, можливо, інших епізодів зміни клімату в історії Землі,

- говорить Лоуренс Персіваль.

Як повідомляв Соцпортал, у Шотландії знайшли сліди гігантських динозаврів.

Комментарии