Вчені назвали причину неприємного запаху з рота

  1. Главная
  2. Архив
  3. Жизнь
  4. Вчені назвали причину неприємного запаху з рота
19:45, 21.12.17
MedicalXpress

Неприємний запах з рота може бути обумовлений генетичними мутаціями, з'ясувала міжнародна дослідницька група, до якої увійшли співробітники з наукових центрів Нідерландів, США, Німеччини, Великої Британії та Португалії.

За поганий запах з рота відповідає галитоз. У переважній більшості випадків він викликаний проблемами з органами травлення і зростанням бактеріальної флори в порожнині рота. У 3% людей з поганим запахом з рота він розвивається без видимих на те причин.

Протягом декількох років учені спостерігали за сім'ями, де галитоз був проблемою кількох поколінь. У видихуваному повітрі виявляли підвищені концентрації сполук сірки, особливо метантіола, що має запах гнилої капусти.

У результаті з'ясувалося, що всі випробовувані мали мутації в гені SELENBP1. Він відповідає за вироблення білка, який сприяє розщепленню, що утворюється при перетравленні їжі метантіола. Мутація сприяла підвищенню вмісту метантіола і диметилсульфіду, ще одного з'єднання з неприємним запахом, в крові піддослідних. Коли кров доходила до легень, леткі сполуки потрапляли в повітря, що видихається. Експеримент на мишах з аналогічним генетичним дефектом підтвердив: вони видихають більше метантіола та інших летких сполук сірки, ніж здорові миші.

Вчені розраховують, що подальші дослідження дозволять знайти спосіб позбавлення від генетично обумовленого неприємного запаху з рота.

Як повідомляв Соцпортал, Супрун анонсувала створення національної служби здоров'я.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости