Поиск

Вчені довели, що хоббітів не існує

Проаналізувавши ДНК сучасних пігмеїв науковці встановили, що вони не є нащадками древніх флореських людей.

Вчені Прінстонського університету (США) з’ясували, що сучасні пігмеї, які проживають на острові Флорес, не є нащадками флореських людей (Homo floresiensis), які через свій маленький зріст відомі як «хоббіти». Раніше ряд дослідників висловлював припущення, що місцеві аборигени успадкували гени від карликових архаїчних людей.

Останки Homo floresiensis вперше були виявлені в 2003 році в Індонезії на острові Флорес. Їх вік досягав 13-95 тисяч років. Зріст флореських людей становив близько одного метра, а обсяг їх мозку був в три рази менше обсягу мозку сучасної людини. Передбачається, що вони з’явилися близько 1,75 мільйона років тому, - повідомляє Свідок.

Спорідненість між сучасними пігмеями і флореськими людьми важко встановити, оскільки вчені не змогли виділити ДНК з останків H.floresiensis і реконструювати їх геном. Тому дослідники проаналізували геном 32 пігмеїв, що живуть в околицях Лян Буа, щоб визначити, яка його частка успадкована від неандертальців, денисовців і невідомих джерел, одним з яких могли бути «хоббіти».

Вчені виявили, що в геномі аборигенів присутня велика кількість ДНК Homo neanderthalensis, також невелика частина успадкована від денисівської людини. Однак вони не знайшли генів невідомого походження.

Дослідники також ідентифікували генні варіанти, пов’язані з невисоким зростом. Вчені вважають, що подібні зміни в ДНК були характерні і для «хоббітів», оскільки умови середовища на Флоресі, в тому числі хижаки і обмежені ресурси, сприяли виживанню особин з цими мутаціями. Таким чином, карликовість виникала на острові кілька разів.

Як повідомляв Соцпортал, вчені вирахували силу посухи, яка знищила цивілізацію майя.

Комментарии