Поиск

В Україні відкрили обсерваторію, яка слідкуватиме за космічним сміттям

Окрім слідкування за космічним сміттям, обсерваторія буде здійснювати спостереження за іншими космічними об’єктами та виконувати інші завдання спрямовані на посилення оборо здатності України.

В Україні відкрили обсерваторію

Про це повідомляє прес-служба Міноборони, передає Соцпортал.

Об’єкт працюватиме в інтересах національної безпеки, оборони та економіки держави.

- Призначенням відкритої астрономічної обсерваторії є спостереження за штучними супутниками Землі. Інший запущений в експлуатацію об’єкт - це система Збруч, яка здійснює контроль за космічними об’єктами, які перебувають на орбіті. Зокрема, і за космічним сміттям, яке становить потенційну загрозу. На сьогодні ми вже маємо каталог з приблизно 12 тис. космічних об’єктів, за якими спостерігаємо та здійснюємо контроль, - розповів начальник центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний.

У Національному центрі управління та випробувань космічних засобів повідомили, що в Україні подібних астрономічних обсерваторій є декілька. Усі вони мають різні завдання. Вони мають можливість отримувати інформацію про конкретне призначення кожного космічного об’єкта, оперативно проводити оцінку його можливостей з точки зору потенційних загроз. Крім того, здатні формувати цілевказівки для ударних систем високоточної зброї.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі # Х-Files на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии