Поиск

Ураган "Доріан" завис над Багамами. Мешканці островів благають про допомогу

Жителі північних Багамських островів просять про екстрену допомогу у зв'язку з спустошливим ураганом "Доріан", практично непорушно завислим над островами. Деякі з жителів залишаються на дахах своїх будинків, не маючи можливості спуститися вниз

Поступово ураган втрачає силу: у вівторок він ослаб до третьої категорії, однак зливи, ураганний вітер загрожуватимуть жителям острова ще щонайменше добу. Максимальна зафіксована у вівторок швидкість вітру досягає 205 км / ч.

Через "Доріан" на Багамах загинули не менше п'яти осіб. На східному узбережжі США, куди може переміститися ураган, як і раніше зберігається режим надзвичайного стану.

Національний центр ураганів США повідомляє, що "Доріан" зараз змістився на північ від Великих Багами де живуть близько 50 тисяч осіб. За день ураган перемістився на 20 км. Зараз ураган малорухомий, йому присвоєно третю категорію за шкалою Саффіра-Сімпсона.

Агентство попереджає, що "Доріан" все ще може викликати пориви вітру швидкістю до 250 км на годину і підйом рівня води на 3-3,5м. Людям рекомендують залишатися в сховищах.

У США, в окрузі Палм-Біч (штат Флорида), розташованому в 160 км на захід від урагану, фіксуються пориви вітру швидкістю до 93 км / ч.

Як розповів представник Міжнародного Червоного Хреста Стів Макендрю, за двадцять років, що він бере участь в рятувальних операціях, йому жодного разу не доводилося стикатися з ураганом, який би класифікувався як стаціонарний.

Агентство Багамські острови Прес опублікувало відео, на якому видно, як пішов під воду госпіталь у Фріпорте; пацієнтів звідти евакуювали. ЗМІ повідомляють, що заблоковані на дахах люди чекають допомоги.

Міжнародний аеропорт Багам пішов під воду на два метри.

На одній з місцевих радіостанцій агентству АП повідомили, що до них надійшло понад 5 тисяч дзвінків з проханнями про допомогу.

"Люди, які думали, що знаходяться в безпеці, зараз благають про допомогу", - сказав житель Фріпорта Ясмін Рігбі агентству Рейтер.

На островах Абако (населення - близько 17 тисяч), куди раніше припав основний удар "Доріана", погода прояснилася після того, як ураган рушив далі на захід.

Прем'єр-міністр Багамських островів Хьюберт Мінніс в понеділок заявив, що руйнування, завдані ураганом островам Абако, носять безпрецедентний характер і назвав це трагедією історичного масштабу.

Міжнародний Червоний Хрест висловлював побоювання, що селеві потоки могли забруднити джерела питної води на островах. За даними організації, близько 13 тисяч будинків опинилися частково під водою або повністю зруйновані.

Менеджер благодійної організації, яка допомагає бездомним тваринам, Челла Філіппс написала в "Фейсбуці", що розмістила у себе вдома в Нассау на час урагану 97 собак.

Національний центр ураганів підкреслює, що навіть невелике відхилення може направити "Доріан" прямо на узбережжя Флориди.

У Флориді, Джорджії, Північній і Південній Каролін, як і і раніше діє режим надзвичайної ситуації, в багатьох районах оголошена обов'язкова евакуація.

Про надзвичайні події та ДТП читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии