Поиск

Українські депутати продовжують займатися бізнесом на окупованих територіях

Депутат Київради Ігор Баленко, народний депутат Тарас Козак, родичі нардепа Євгена Балицького та нового омбудсмена Людмили Денісової продовжили займатися бізнесом в Криму після анексії, перереєструвавши його на російську податкову.

Про це йдеться у розслідуванні на шпальтах bihus.info.

- У серпні 2014 року, після анексії Кримського півострова Росією, Верховна Рада України прийняла Закон “Про створення вільної економічної зони “Крим”, який мав врегулювати діяльність українського бізнесу, що залишився на окупованій території. Проте на практиці він лише ускладнив життя підприємцям, які хотіли евакуювати свої активи на материк. Інші структури, які хотіли продовжити свою діяльність на окупованій території, навпаки, отримали можливість без жодних наслідків перереєструватися на російську податкову і платити податки країні-агресору, - пише автор розслідування Антон Столяров.

Закон про ВЕЗ Крим оголосив анексований півострів вільною митною зоною, звільнив компанії з кримською пропискою від сплати податків в український бюджет і ввів мультивалютний режим, дозволивши вести свою діяльність в російських рублях. Вивіз товарів на материк він навпаки прирівняв до експорту, чим ускладнив для бізнесу евакуацію рухомих активів, а для громадян - особистого майна.

- Він носив чисто лобістський характер. Це був дійсно інтерес тих людей, які мали бізнес-активи на території Криму. Ці активи також потрапили в окупацію і перед цими людьми, власниками, бенефіціарами цих бізнес активів, постало питання - а що далі робити? Гроші втрачати не хочеться!, - так коментує цей закон експерт “Майдану закордонних справ” Юрій Смєлянський.

Серед тих, хто продовжив займатись бізнесом на окупованій території, - не лише звичайні підприємці, а й відомі українські політики, народні депутати і топ-посадовці.

Одним з них є власник мережі “Фуршет” і за сумісництвом депутат Київської міської ради Ігор Баленко.

- Зокрема, однойменні супермаркети і досі продовжують працювати в Криму, - відзначає автор.

Коментувати питання про свої активи на окупованій території Ігор Баленко відмовився і два поверхи тікав від знімальної групи програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” по Київраді. Не вдалося поспілкуватися з депутатом і через його приймальню - там журналістам заявили, що займаються виключно депутатськими зверненнями, і з питанням про діяльність бізнесу в Криму попросили звертатися у саму корпорацію “Фуршет”.

Після анексії півострова його син Олександр прийняв російське громадянство та відсвяткував своє весілля на яхті під триколором. Проте у тому, що син займається бізнесом на окупованій території та сплачує податки країні-агресору, сам нардеп Балицький нічого поганого не вбачає.

- Ну як йому бути? Може ви підкажете, де йому заробляти? Чи повернутися сюди і ходити жебракувати? Чи в Європу їхати дупу мити італійцям?, - прокоментував він.

Активно займаються бізнесом на території Криму і доньки нової Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

Старша, Олена Титаренко, значиться серед засновників чотирьох компаній - ООО “Севастопольмиринсервис”, “Промтекстиль”, “Бизнес Альянс” і “Дигаймер”. Молодша, Олександра Квітко, володіє половиною ООО “Фирма “Д.Э.В.”.

Сама Людмила Денісова через українську ТОВ “Триора” також є однією з контролерів перереєстрованої після анексії ООО “Строительная компания “Крымжелезобетон”. Її партнерами по цьому бізнесу виявилися ще два колишніх народних депутати від партії “Батьківщина” Сергій Веліжанський і Андрій Сенченко.

У спілкуванні з журналістами свою причетність до цієї компанії Денісова заперечила.

Чи не єдиний, хто задекларував кримський бізнес (теж будівельний, до речі) - народний депутат Тарас Козак.

У його декларації можна зустріти українську будівельну ТОВ “Добробут-Інвест” і її російського клона ООО “Добробут-Инвест”, який спершу був перереєстрований в Криму, а потім змінив прописку на московську. У 2015-2016 роках остання заробила 300 млн рублів чистого прибутку.

Перереєстрував свою будівельну фірму “Донкримбуд” і народний депутат Максим Єфімов.

Проте восени 2017-го, за його словами, він продав і російську, і українську компанії. Новим власником став Сергій Московський - німецький представник краматорського заводу “Енергомашспецсталь”, президентом і акціонером якого є сам Єфімов. Директором української ТОВки стала Ірина Максименкова. На своїй сторінці у “Фейсбуці” вона також вказала, що працює економістом у “Енергомашспецсталі”.

Разом з тим, як повідомляв Соцпортал, у Кабміні хочуть легалізувати лотерейний бізнес.

***

Відвідайте нашу групу "Київ соціальний" у Facebook або підпишіться на телеграм-канал Хорошо вам, чертям! Живете в Киеве...

Комментарии